Stowarzyszenie „Z Nami Raźniej” rozpoczęło działalność w Kielcach

dor
Zarząd stowarzyszenia, ksiądz Tomasz Stradomski i podopieczni podczas spotkania w Orzechówce
Zarząd stowarzyszenia, ksiądz Tomasz Stradomski i podopieczni podczas spotkania w Orzechówce Dorota Kułaga
W Kielcach powstało Stowarzyszenie na rzecz wsparcia i rozwoju „Z Nami Raźniej”. Jego działalność będzie ukierunkowana na pomoc osobom niepełnosprawnym.

ZOBACZ TAKŻE:
Anna Streżyńska: Jesteśmy gotowi do pomocy służbie zdrowia

(Źródło:Agencja Informacyjna Polska Press)

Organizować czas chorym i niepełnosprawnym

- Mamy wiele pomysłów. Chcemy zorganizować czas wolny osobom niepełnosprawnym intelektualnie i fizycznie, czy też chorym na Alzheimera. Na co dzień pracujemy z tymi ludźmi, mamy doświadczenie. Te osoby mają czas zagospodarowany zwykle do godziny 15-16. Popołudniami, czy też w weekendy zwykle siedzą w domu, dlatego ten czas chcemy im wypełnić, umilić, ukierunkować ich na dodatkowe działanie - powiedział Piotr Płoskonka, prezes stowarzyszenia, który na co dzień pracuje z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie w Środowiskowym Domu Samopomocy typu B na ulicy Kołłątaja w Kielcach.

- Stowarzyszenie założyłem z grupą przyjaciół - Piotrem Kardasem i Renatą Gubałą, którzy pracują w Środowiskowym Domu Samopomocy typu C przy ulicy Krzemionkowej. W stowarzyszeniu mamy też psychologa i absolwentki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, które mają doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi - dodał.

Spotkanie integracyjne odbyło się w Orzechówce

Spotkanie integracyjne stowarzyszenia „Z Nami Raźniej” odbyło się w Orzechówce w gminie Bodzentyn. Wzięły w nim udział osoby chore i niepełnosprawne. Był grill, śpiew przy gitarze, zarówno pieśni biesiadnych, jak i religijnych oraz patriotycznych, wspólna zabawa taneczna oraz spacer po malowniczym terenie. - W przyszłości chcemy organizować między innymi wycieczki, turnusy rehabilitacyjne, warsztaty muzyczne w Orzechówce, gdzie mamy siedzibę. W naszej działalności chcemy też zająć się wsparciem rodzin i opiekunów faktycznych osób niepełnosprawnych, czy chorych przez organizację krótkoterminowych całodobowych turnusów. Wszystko będzie zależało od możliwości finansowych. Liczymy na pomoc, jesteśmy otwarci na współpracę - podkreślił Piotr Płoskonka.

W spotkaniu integracyjnym wziął też udział ksiądz Tomasz Stradomski z parafii Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Tumlinie, który chętnie angażuje się w pracę z osobami chorymi i niepełnosprawnymi.

Ważne, że chcą pomagać kierując się w stronę Boga

- Jeśli tylko będę mógł, to chętnie będę Wam służył pomocą. Cieszę się, że założyciele stowarzyszenia podkreślają, że w ich działalności ważny jest aspekt religijny. Chcą pomagać drugiemu człowiekowi, kierując się w stronę Pana Boga - powiedział ksiądz Tomasz Stradomski.

Wideo

Dodaj ogłoszenie