Strajk nauczycieli w powiecie staszowskim. W większości szkół nie będzie zajęć, kłopoty z zapewnieniem opieki! (RAPORT, LISTA)

s
archiwum
W poniedziałek 8 kwietnia ma rozpocząć się strajk nauczycieli. Wygląda na to, że w wielu szkołach w powiecie nie tylko nie będą się odbywać zajęcia dydaktyczne. W wielu szkołach dyrektorzy mają kłopot z zapewnieniem opieki. Strajkować będzie większość szkół działających w naszym powiecie. W wielu jest kłopot z zapewnieniem opieki. Stąd apele do rodziców by sami zaopiekowali się swoimi pociechami.

Choć Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty oficjalnie informuje, że dyrektorzy muszą zapewnić opiekę nad dziećmi w praktyce są z tym kłopoty. Rodzice nie wiedzą cz posłać w poniedziałek dzieci do szkoły. Bałagan potęguje to, że w wielu przypadkach informacja o strajku będzie przekazana organom prowadzącym czyli starostwu powiatowemu i gminom dopiero w poniedziałek około 7.30.

Oto nasz raport z powiatu staszowskiego. Warto śledzić strony internetowe szkół - tam może się znaleźć więcej informacji.

Gmina Bogoria
Publiczna Szkoła Podstawowa w Bogorii jest na liście Związku Nauczycielstwa Polskiego informującej o strajku. Szkoła jednak w niedzielę nie informowała jeszcze na swojej stronie internetowej jak będzie przebiegał strajk.

Gmina Łubnice
Szkoły z gminy Łubnice nie zamieszczają na razie informacji o strajku.

Gmina Osiek
Na liście Związku Nauczycielstwa Polskiego informującej o strajku są:
Zespół Szkół imienia Jana Pawła II w Osieku, ulica Wolności
Publiczna Szkoła Podstawowa w Pliskowoli w gminie Osiek
Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Marii Konopnickiej w Suchowoli, gmina Osiek
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Szwagrowie, gmina Osiek

Gmina Oleśnica
Szkoły z terenu gmina nie zamieszczają na razie żadnych informacji o strajku.

Gmina Połaniec
Strajkują tu nauczyciele ze szkół i przedszkoli.

Zespół Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej "Jędrusie" informuje: Uwaga! W związku ze zbliżającym się terminem zaplanowanego strajku nauczycieli, którego początek związki zawodowe zapowiedziały na najbliższy poniedziałek, 8 kwietnia 2019 roku, informujemy, że nauczyciele Zespołu Szkół w Połańcu przystąpią do strajku, ale dyrekcja - w miarę możliwości kadrowych - zapewni uczniom bezpieczeństwo i opiekę, a także zajęcia edukacyjne w takim zakresie, w jakim to będzie możliwe.

Szkoła Podstawowa imienia Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Dyrektor informuje: "Szanowni Rodzice! W związku z przewidywaną akcją strajkową od dnia 8 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Połańcu, informuję iż w placówce będzie zorganizowana opieka świetlicowa dla dzieci i młodzieży w godzinach 6.30 – 16". Zajęcia dydaktyczne nie będą sie odbywać. O sytuacji w szkole informuje też miasto i gmina Połaniec: "Od dnia 8 kwietnia przewidywany jest strajk nauczycieli w Szkole Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Wiązać się to może z trudnością zapewnienia opieki wszystkim wychowankom. Prosimy Rodziców o wyrozumiałość i zapewnienie w tym dniu opieki dzieciom we własnym zakresie.Dla dzieci, których Rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki, zorganizowana będzie opieka świetlicowa w Szkole Podstawowej w Połańcu. Czynna będzie również stołówka szkolna. Bieżące informacje o sytuacji strajkowej zamieszczone będą na naszej stronie internetowej http://podstawowa.polaniec.pl oraz na tablicy ogłoszeń" - czytamy na stronie gminy.

Przedszkole Publiczne w Połańcu. Miasto i gmina informuje: " Od dnia 8 kwietnia przewidywany jest strajk nauczycieli w Przedszkolu Publicznym w Połańcu. Wiązać się to może z trudnością zapewnienia opieki wszystkim przedszkolakom. Prosimy Rodziców o wyrozumiałość i zapewnienie w tym dniu opieki dzieciom we własnym zakresie. Dla dzieci, którym Rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki, zorganizowana będzie grupa dyżurująca w Przedszkolu Publicznym w Połańcu przy ulicy Madalińskiego 1 i Przedszkolu Publicznym w Połańcu Filia Numer 1 w godzinach 6 – 16. Dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia Numer 2 zgłaszają się do grupy dyżurującej w Przedszkolu Publicznym w Połańcu przy ulicy Madalińskiego 1".

Bieżące informacje o sytuacji strajkowej zamieszczone będą na naszej stronie internetowej https://www.przedszkola.polaniec.pl/ oraz na tablicach informacyjnych przedszkoli.

Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy. Urząd Miasta i gminy informuje: " Od dnia 8 kwietnia przewidywany jest strajk nauczycieli w Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy. Wiązać się to może z trudnością zapewnienia opieki wszystkim wychowankom. Prosimy Rodziców o wyrozumiałość i zapewnienie w tym dniu opieki dzieciom we własnym zakresie. Dla dzieci, którym Rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki, zorganizowana będzie grupa dyżurująca w Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy. Bieżące informacje o sytuacji strajkowej zamieszczone będą na naszej stronie internetowej http://www.zporuszcza.polaniec.pl/ oraz na tablicy informacyjnej w placówce.

Gmina Rytwiany
Zespół Szkół Ogólnokształcących imienia Jana Pawła II w Rytwianach, przy ulicy Szkolnej. Dyrektor Tadeusz Opala informuje: - W związku z planowanym strajkiem nauczycieli, pracowników szkoły i przedszkola informuję, że od dnia 8 kwietnia,aż do odwołania,zajęcia dydaktyczne w naszej szkole i przedszkolu będą zawieszone. Zapewniamy w tych dniach zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w godzinach od 7 do 15. Przedszkole zapewnia opiekę w godzinach 6.30-15.30. Dowozy i odwozy dzieci w tych dniach będą jak zwykle.

W poniedziałek rano wójt Rytwian poinformował, o braku możliwości zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i przedszkolakom w czasie akcji strajkowej nauczycieli i pracowników Zespołu Placówek Oświatowych w Rytwianach. Informował ,że w związku z powyższym Dyrektor podjął decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w dniu 8 kwietnia 2019 roku, jednocześnie zapewnił, że zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w szkole i w przedszkolu będą zorganizowane.

Dodał też że "z uwagi na to, że nie można przewidzieć jak długo potrwa akcja strajkowa, to decyzja o zawieszeniu zajęć będzie podejmowana na każdy kolejny dzień. Ponadto informuję, że Gmina Rytwiany nie jest stroną sporu ze związkami zawodowymi nauczycieli. O bieżącej sytuacji będziecie Państwo informowani przez Dyrektora ZSO w Rytwianach oraz Wójta Gminy Rytwiany, dlatego proszę o śledzenie bieżących informacji na stronie internetowej szkoły w Rytwianach: http://zsorytwiany.pl/ , tablicach ogłoszeń w szkole oraz na stronie internetowej Gminy Rytwiany http://rytwiany.com.pl/".

Zajęciaw Zespole Placówek Oświatowych w Sichowie Dużym oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzegomiu odbywają się bez zmian, nauczyciele i pracownicy tych placówek nie przystąpili do strajku.

Na liście strajkujących są też:

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym

Gmina Staszów
Większość szkół będzie strajkowała. Uwaga rodzice! Trzeba się przygotować, szkoły wprawdzie zapewniają że opieka będzie ale nie będzie na przekład czynna stołówka. Trzeba więc dzieci zaopatrzyć w odpowiednią ilość jedzenia.

Szkoła Podstawowa numer 3 w Staszowie przy ulicy Mickiewicza 40. Dyrektor szkoły informuje: - W związku z planowanym strajkiem nauczycieli i pracowników od 8 kwietnia 2019 roku do odwołania, zawieszone zostają w naszej szkole zajęcia dydaktyczne. W tych dniach zapewniamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach 6.45 -16.

Publiczna Szkoła Podstawowa numer 2 imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie, przy ulicy Niepodległości. Dyrektor szkoły informuje: - W związku z planowanym strajkiem nauczycieli i pracowników od 8 kwietnia 2019 roku do odwołania, zajęcia dydaktyczne w naszej szkole będą zawieszone. W tych dniach zapewniamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach 6.45 -16. Informujemy również, że w tych dniach zawieszona będzie też praca stołówki szkolnej - obiady nie będą wydawane.

Zespół Placówek Oświatowych numer 1 w Staszowie przy ulicy Wysokiej 39 informuje ,ze zajęć dydaktycznych w szkole nie będzie, ale od 6.30 do 16 będą zajęcia opiekuńcze. Uwaga ! Działające w zespole Przedszkole numer 4 będzie normalnie pracowało.

Zespół Szkół imienia Stanisława Staszica w Staszowie, przy Koszarowej informuje ,że rozpoczęta zostanie akcja strajkowa. Zajęć nie będzie.

Na liście Związku Nauczycielstwa Polskiego informującej o strajku są:

Przedszkole numer 8 imienia Andersena z oddziałami integracyjnymi w Staszowie, przy ulicy Kilińskiego

Przedszkole numer 3 w Staszowie, przy ulicy Jana Pawła II

Centrum Kształcenia Praktycznego w Staszowie, przy Koszarowej

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Staszowie, przy ulicy Koszarowej

Zespół Szkół Ekonomicznych w Staszowie, przy Szkolnej

Liceum Ogólnokształcące imienia kardynała Wyszyńskiego w Staszowie, przy ulicy 11 listopada

Zespół Placówek Oświatowych: Szkoła Podstawowa imienia Stefana Żeromskiego i Przedszkole w Kurozwękach, przy ulicy Szydłowskiej

Zespół Placówek Oświatowych w Mostkach, gmina Staszów

Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Koniemłotach, gmina Staszów

Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Papieża Jana Pawła II w Czajkowie Południowym

Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowicach

Gmina Szydłów
Na liście Związku Nauczycielstwa Polskiego informującej o strajku jest:
Publiczne Gimnazjum imienia Reymonta w Szydłowie, ulica Szkolna 12

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ Co zrobić z dzieckiem w czasie strajku nauczycieli

Źródło: vivi24

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

D
Durak
W dniu 07.04.2019 o 16:57, gosc napisał:

Wywalic na zbity pysk  strajkujących nauczycieli, przyjać na nowych zasadach- jeśli spełnią warunki.Towarzystwo przyjęte do szkoły po znajomosci i myślą,ze są boginiami, bo jest nauczycielem i ,ze tylko oni mają wyzsze wykształcenie.Słuchają  komucha, który popiera KOD.Nie wstyd Wam, jaki ty nauczycielu dajesz przykład  dzieciom, których uczysz, a może dzieci zastrajkują, bo nie będą chcieli takiego nauczyciela- wychowawcę.

Za chwilę nie będzie miał kto uczyć Twoich dzieci bezmyślny zwolenniku durnej zmiany bo oni rzucą tę robotę w cholerę a zatrudnią byle kogo. Byle jakie pieniądze to byle jaka jakość. Zresztą po co wam wykształcenie. Wam wystarczy propaganda pis a edukuje was TVP. Za dłuższą chwilę nie będzie was miał kto leczyć a później utrzymywać bo młodzi rozsądni ludzie, którzy tu zostali uciekną na zachód...bo nikt nie pozwoli się okradać kosztem rozdawania jego pieniędzy na prawo i lewo. Waszym kochany rząd też ma was gdzieś bo właśnie pakuje walizki do Brukseli. A wy chyba będziecie się zajadać dumą z wielkiej Polski przed telewizorem oglądając tvpis. 

G
Gość

Jeśli możliwe to napewno nie skorzystają

g
gosc
W dniu 08.04.2019 o 08:58, Gość napisał:

Rodzice otrzymają tylko 80% wynagrodzenia a strajkujący nauczyciele maja otrzymać zwrot 100% wynagrodzenia za czas strajku, czy to zostało niezauważone? Dlaczego rodzice mają tracić przez strajk nauczycieli???

 


strajkujacy nauczyciele w okresie strajku pracuja bez wynagrodzenia, jest możliwe wynagrodzenie za strajk od samorządu - gminy.

G
Gość

Rodzice otrzymają tylko 80% wynagrodzenia a strajkujący nauczyciele maja otrzymać zwrot 100% wynagrodzenia za czas strajku, czy to zostało niezauważone? Dlaczego rodzice mają tracić przez strajk nauczycieli???

G
Gość

drodzy rodzice proponuję kupić na koniec roku nauczycielom po samochodzie , tak w ramach przeprosin , że muszą się zajmować nie swoimi dziećmi HA HA HA

G
Gość

Ale wysyp pisowców na forum, a w zasadzie jeden taki, który sam sobie odpowiada i ma ludzi za głąbów.

A
Ania
W dniu 07.04.2019 o 21:43, Gość napisał:

JESTEM ZA

Ja też
G
Gość

A my Polacy chcielibyśmy zakomunikować nauczycielom ,że sklepy będą zamknięte ,szpitale, urzędy,apteki proszę wszystkich nauczycieli,aby sami się leczyli,wyprodukowali jedzenie i leki.

G
Gość

Moje dzieci nie strajkują i idą do szkoły nie interesuje mnie strajk , DZIECKO W SZKOLE MA MIEĆ OPIEKĘ !!!!

G
Gość
W dniu 07.04.2019 o 16:38, gosc napisał:

rodzice podajmy  grupowo klasami  nauczycieli do sądu., poniewaz to My płacimy nauczycielom z naszych ciezko wypracowanych podatkow, prącujac  nieraz po 12 godzin.

 
JESTEM ZA
g
gosc

Wywalic na zbity pysk  strajkujących nauczycieli, przyjać na nowych zasadach- jeśli spełnią warunki.Towarzystwo przyjęte do szkoły po znajomosci i myślą,ze są boginiami, bo jest nauczycielem i ,ze tylko oni mają wyzsze wykształcenie.Słuchają  komucha, który popiera KOD.Nie wstyd Wam, jaki ty nauczycielu dajesz przykład  dzieciom, których uczysz, a może dzieci zastrajkują, bo nie będą chcieli takiego nauczyciela- wychowawcę.

g
gosc

rodzice podajmy  grupowo klasami  nauczycieli do sądu., poniewaz to My płacimy nauczycielom z naszych ciezko wypracowanych podatkow, prącujac  nieraz po 12 godzin.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3