Strażackie zawody w wielkim upale. Najlepsi w Stąporkowie druhowie z Niekłania

Marzena Kądziela
Zwycięska drużyna z OSP w Niekłaniu: Kacper Połeć (dowódca), Adrian Piekarski, Kuba Solarz, Michał Pokusa, Mateusz Połeć, Wojciech Połeć, Grzegorz Domagała i Mateusz Gębski. Na zdjęciu również burmistrz Dorota Łukomska, wiceprezes Leon Gula i sędziowie: Adam Zieliński, Artur Strzelczyk, Jan Chrabąszcz, Grzegorz Zganiacz. Marzena Kądziela
Drużyna strażaków ochotników z Niekłania zwyciężyła w niedzielnych zawodach sportowo – strażackich w Stąporkowie. W zmaganiach w ogromnym upale wzięło udział siedem zespołów reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne miasta i gminy Stąporków.

Od godziny dziesiątej w niedzielę na skąpanym w słońcu boisku stadionu w Stąporkowie trwały strażackie zawody. Zgłosiło się siedem drużyn: z Adamka, Gosania, Koziej Woli, Mokrej, Niekłania, Odrowąża i Stąporkowa. Powitała je burmistrz miasta i gminy Dorota Łukomska wraz z wiceprezesem powiatowych i gminnych strażackich struktur Leonem Gulą i komendantem gminnym OSP Dariuszem Jabłońskim. Dariusz Jabłoński był także prowadzącym i komentującym całe zawody. Potem sędzia główny młodszy brygadier Adam Zieliński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich przypomniał o zasadach sportowo – strażackich zmagań, a także przeprowadził losowanie dotyczące kolejności startów poszczególnych drużyn. W zespole sędziowskim znaleźli się także starszy aspirant Artur Strzelczyk oraz komendant OSP w Fałkowie Grzegorz Zganiacz i komendant OSP Końskie Jan Chrabąszcz.

Druhowie mieli za zadanie przebiegnięcie toru z przeszkodami w sztafecie 7 x 50 metrów oraz wykonanie ćwiczeń bojowych. Wszystko w jak najkrótszym czasie. Pecha miał jeden z druhów, który przewrócił się i mocno zranił się w nos. Pomocy udzielił mu ratownik medyczny. Strażak ochotnik zachował się bardzo honorowo, bo mimo kontuzji powrócił na zawody. Pech dopadł także drużynę Miejską OSP ze Stąporkowa, która miała kłopoty z uruchomieniem motopompy i musiała przerwać konkurencję. Jednak koledzy dowódcy wszystkich drużyn w głosowaniu zadecydowali o tym, by stąporkowscy druhowie mogli powtórzyć zadane bojowe.

Podsumowania zawodów dokonał sędzia główny młodszy brygadier Adam Zieliński. Okazało się, że zadania konkursowe najsprawniej wykonali strażacy z OSP Niekłań. Im dyplom i bon na zakup sprzętu o wartości 1000 złotych wręczyła burmistrz Dorota Łukomska. Warto dodać, że druhowie z Niekłania od kilku lat zdobywają pierwsze miejsce w stąporkowskiej gminie i należą do czołówki jednostek w powiecie koneckim. Drugie miejsce i bon o wartości 700 złotych przypadło OSP z Koziej Woli, trzecie miejsce o nagrodę o wartości 500 złotych OSP z Odrowąża. Kolejne miejsca zajęły drużyny: OSP Adamek, OSP Gosań, OSP Mokra i MOSP Stąporków.

- Tego typu zawody są bardzo potrzebne – powiedział młodszy brygadier Adam Zieliński. – To sprawdzian umiejętności, wyćwiczenia i pracy w zespole. A to przydaje się podczas akcji, w których biorą udział druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Skład drużyny OSP Niekłań (I miejsce):
Kacper Połeć (dowódca), Adrian Piekarski, Kuba Solarz, Michał Pokusa, Mateusz Połeć, Wojciech Połec, Grzegorz Domagała i Mateusz Gębski.

Skład drużyny OSP Kozia Wola (II miejsce):
Sebastian Polewany (dowódca), Kamil Wąsowski, Paweł Polewany, Piotr Wąsowski, Patryk Warszawa, Konrad Polewany, Jacek Ciszek, Paweł Warszawa, Piotr Warszawa.

Skład drużyny OSP Odrowąż (III miejsce):
Kamil Kołodziejczyk (dowódca), Jacek Szociński, Łukasz Gorgoń, Adrian Litwiński, Mateusz Borowiec, Krystian Szczepanik, Patryk Kościelniak, Marcin Kulczykowski, Karol Domagała.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie