Strażak Bidziny świętowali awans do klasy A. Były podziękowania, brawa i gratulacje

KAR
Przed meczem z UKS Baćkowice kapitan Strażaka Bidziny Piotr Kubacki odebrał puchar za awans do klasy A z rąk wiceprezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej księdza Marka Walczaka Kamil Markiewicz
W sobotę, w Bidzinach, odbyło się piłkarskie święto podczas którego klub Strażak świętował historyczny awans drużyny seniorów do klasy A.

Włodarze klubu przygotowali wiele atrakcji dla kibiców. Jedną z nich był turniej piłkarski, w którym uczestniczyli zawodnicy do 12 lat. Wygrał w nim OKS Opatów, przed Spartą Dwikozy i Strażakiem Bidziny.

Wyniki turnieju: Strażak Bidziny - OKS Opatów 1:4, Strażak - Sparta Dwikozy 1:3, OKS - Sparta 1:1.

Po zawodach odbyła się prezentacja A-klasowej drużyny Strażaka. Wręczone zostały podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się wywalczeniu awansu w minionym sezonie. W uroczystości udział wzięli między innymi wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej ksiądz Marek Walczak, wieloletni działacz piłkarski Stanisław Bobkiewicz, starosta opatowski Bogusław Włodarczyk oraz wójt gminy Wojciechowice Szymon Sidor. Nie zabrakło jednych z ojców sukcesu i współzałożycieli klubu prezesa Wojciecha Marchewki oraz Damiana Jędrzejewskiego, który jest także wiceprzewodniczącym Rady Gminy Wojciechowice. - Awans, to sukces całej naszej społeczności - mówił Damian Jędrzejewski.

Punktem kulminacyjnym był mecz derbowy, w którym Strażak podejmował UKS Baćkowice. Do przerwy goście prowadzili 2:0, po trafieniach z rzutów karnych Krystiana Czai. Po przerwie do głosu doszli gospodarze. Po golach Dawida Łabuza, Piotra Kubackiego i Konrada Ożóga ekipa z Bidzin wygrywała 3:2. W 90 minucie do remisu doprowadził Radosław Lipka. Zespół z Baćkowic kończył mecz w ósemkę.

W niedzielę, odbędzie się druga kolejka spotkań. O godzinie 11, UKS będzie podejmował na boisku w Iwaniskach Agricolę Łoniów, a o godzinie 15, Strażak zmierzy się na wyjeździe z Piastem Osiek.