
NOWE
Świąteczne wędliny prosto od rolnika. Tyle kosztuje dobra kiełbasa
Za oknem biało i mroźno, w polskich domach trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Choć u większości rodzin na wigilijnej wieczerzy nie będzie mięsa, to już...

Ile kosztuje kilogram salcesonu? Mięsny przysmak Polaków
Salceson zajął właśnie pierwsze miejsce w rankingu „TasteAtlas” na najgorszą potrawę z mięsa na świecie. Tuż za nim znalazło się słowackie salami i amerykańska...

Rusza sprzedaż choinek w nadleśnictwach. Tyle zapłacimy za świerk albo sosnę
Cena za choinkę, czy to świerk, czy sosna albo jodła prosto z lasu, jest zazwyczaj niższa od tej na stoisku w środku miasta, bo pomija pośredników. Trzeba...

Ile będzie kosztował świąteczny barszcz? Ceny buraków, włoszczyzny, czosnku
Tradycyjny barszcz wigilijny jest zupą postną, zatem odpada koszt zakupu mięsa na wywar. Zamiast tego potrzebny nam kwas buraczany. Można zrobić albo kupić...

Na gramy albo kilogramowy worek. Ile zapłacimy za suszone grzyby od zbieraczy?
Ile kosztuje 1 kg suszonych grzybów? Przydadzą się do zupy, pierogów i sosów. Suszone grzyby są znacznie droższe od tych świeżych, więc te na sprzedaż są...

Bez maku nie ma kutii i makowca. Tyle trzeba zapłacić za kilogram
Bez białego maku nie ma rogali świętomarcińskich, bez niebieskiego kutii czy świątecznego makowca. Nie ma też pysznych słodkich bułeczek na śniadanie. Choć...

Takie są ceny jajek wiejskich i sklepowych w grudniu 2023
Jajka to nieodłączny element na polskich stołach. Przyrządzamy je na wiele sposobów i dodajemy do wielu różnych potraw. Został miesiąc do świąt Bożego...

Bez śledzi nie ma świąt, można już zamawiać słoiki. Czym różni się śledź od matiasa?
W śmietanie, w oleju, w pomidorach, w occie – śledzie goszczą na naszym stole pod różnymi postaciami. W ciągu roku spożywamy go mało, statystyki poprawia okres...

Tyle obecnie zapłacimy za słoik miodu
Cena miodu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, czy w ogóle powstał, im mniej roślin do zapylenia, tym mniej miodu trafi na sklepowe półki. Te...

Rolnicy liczą opłacalność. Taki jest koszt uprawy zbóż i rzepaku pod koniec 2023 roku
Kalkulacja kosztów uprawy kukurydzy na ziarno jest na dużym minusie. Ta na kiszonkę wygląda nieco lepiej, ale nadal koszty produkcji przewyższają zarobek ze...

Miód spadziowy i inne odmiany. Tyle dziś kosztuje słoik naturalnego złota
Cena miodu jest tym wyższa, im rzadszego rodzaju jest sam miód. Na najwyższej półce cenowej znajdziemy zatem m.in. miód spadziowy czy wrzosowy. Wielokwiatowy,...

Ile zapłacimy za karpia na święta? Pierwsza taka sytuacja od wielu lat
W ostatnich latach ceny karpia rosły, co tłumaczono wyższymi kosztami transportu, droższą karmą, a także podwyżkami wynagrodzeń. Według informacji hodowców tym...

Ceny pszenicy, jęczmienia, żyta. Ile płacą w skupach za paszowe i konsumpcyjne?
Pszenica jest najpowszechniej uprawianym w Polsce zbożem i jednym z kluczowych na świecie. Jaka obowiązuje cena za tonę pszenicy paszowej i konsumpcyjnej oraz...

Te czerwone liście to symbol świąt. Jak dbać o gwiazdę betlejemską?
Pojawia się w sprzedaży w listopadzie, ale to w grudniu masowo trafia do sklepów i na stoiska, gdzie klienci kupują nawet po kilka donic. Nic dziwnego, od lat,...

Tyle kosztują mandarynki i pomarańcze. W marketach coraz więcej promocji
Jesienne smaki odeszły w zapomnienie, na scenę wkraczają typowo zimowe owoce. Choć egzotyczne i często przywiezione z daleka, na stołach Polaków lądują bardzo...

Ciągniki rolnicze, pług obracalny, rozsiewacz i wóz na wyprzedaży rocznika. Za ile?
Dobry jakościowo i możliwie z najniższą ceną — taki zakup chciałby zrobić każdy, także rolnik poszukujący ciągnika czy innej maszyny rolniczej do gospodarstwa....

Jemioła na Boże Narodzenie. Jaka jest cena?
Jemioła zajmuje nowe gatunki drzew, staje się liczna w krajobrazie rolniczym i leśnym, wywołując przy okazji zmartwienie wśród leśników i ogrodników....

Cena jak za mieszkanie w bloku. Gospodarstwa na sprzedaż
Gdyby tak, zamiast M3, kupić dom na wsi? Z potencjałem na pensjonat albo agroturystykę, z piecem kaflowym i ponad 100-letnią historią. Albo domy z lat 80.,...

Gospodarstwa rybackie zaczynają sprzedaż karpia albo przyjmują zamówienia
Karp na Wigilię w Polsce to tradycja. Cena karpia prosto z wody lub już wypatroszonego z lodówki w gospodarstwie rybackim będzie niższa dzięki tańszemu zbożu?...

Rozsiewacz do nawozów to podstawa w gospodarstwie. Ile kosztuje?
Rozsiewacz do nawozów mineralnych należy do podstawowych urządzeń w gospodarstwie rolnym i trudno dziś wyobrazić sobie bez niego pracę. Na ogół im...

Ile kosztuje sałatka jarzynowa? Na Boże Narodzenie catering czy własna?
Sałatka jarzynowa to klasyk, który od lat pojawia się na polskich stołach i wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej świąt Bożego Narodzenia. Można zamówić ją w...

Czym różnią się śliwki wędzone od suszonych? Tyle płaci się za kilogram
Nie tylko jako przekąska, ale też baza do wielu świątecznych dań. Jesienny boom na świeże węgierki minął, teraz rośnie zainteresowanie suszonymi i wędzonymi...
Popularne
Najnowsze firmy
Dodano tydzień temu w kategorii Trener osobisty
Dodano tydzień temu w kategorii Pomoc drogowa
Dodano 2 tygodnie temu w kategorii Barber Shop
Dodano 2 tygodnie temu w kategorii Przedszkola