Strzelec Chroberz przegrał w deszczu z GKS Kluczewsko. Teraz rehabilitacja ze Startem?

Bartłomiej Bitner
Niedługo po wejściu na boisko Krystiana Dylawerskiego (z prawej) Strzelec zdobył dwa gole. Ale i tak przegrał z drużyną z Kluczewska aż 2:6. Bartłomiej Bitner
Wysoką porażkę zanotowali piłkarze B-Klasowego Strzelca Chroberz. W minioną niedzielę w meczu piątej kolejki przegrali u siebie z GKS Kluczewsko aż 2:6. Honorowe bramki zdobyli Adam Krupa i Paweł Prucnal. W niedzielę, 24 września, zagrają w gościach ze Startem Słupia Jędrzejowska.

Spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach, przy rzęsiście padającym deszczu. Przez 13 minut chrobrzanie toczyli w miarę wyrównaną walkę, ale przed upływem pierwszego kwadransa worek z bramkami rozwiązał się. Do przerwy Marcin Szafraniec aż pięciokrotnie wyciągał piłkę z siatki.

- Zagraliśmy bez dwóch podstawowych graczy, obrońcy i pomocnika. Potem straciliśmy trzy gole w 15 minut, a po przerwie próbowaliśmy gonić wynik, ale przy śliskim boisku było ciężko. Udało się strzelić dwie bramki i najśmieszniejsze jest to, że jak rozmawialiśmy po meczu, to ogólnie nasza gra, zwłaszcza w ofensywie, była niezła. Gorzej wypadła obrona, ale Kluczewsko ma w tym sezonie mocną pakę i jest faworytem do awansu – komentuje Paweł Bochniak, kierownik drużyny Strzelca.

Drużyna z Chrobrza po czterech meczach (nieparzysta liczba drużyn w stawce – co kolejkę jedna pauzuje, w pierwszej spotkało to już Strzelca) ma cztery punkty i zajmuje siódme miejsce. Strzeliła dotychczas siedem goli, a straciła jedenaście.

W następnym spotkaniu chrobrzanie zagrają na wyjeździe ze Startem Słupia Jędrzejowska. Mecz w niedzielę, 24 września, o godzinie 11.

Korona Kielce - Wisła Kraków 1:0 (1/8 finału Pucharu Polski)