Strzelec Chroberz rozgromił na wyjeździe Jawornika Gorzków. Kolejnym przeciwnikiem będzie LZS Czarnocin

Bartłomiej Bitner
Michał Kukla (z lewej) strzelił jednego gola w meczu Strzelca Chroberz z Jawornikiem w Gorzkowie. Chrobrzanie wygrali 5:1. Bartłomiej Bitner
Na taki wynik i grę długo czekali kibice i sami zawodnicy B-Klasowego Strzelca Chroberz. W minioną niedzielę pokonali na wyjeździe Jawornika Gorzków aż 5:1. Teraz przed swoją publicznością zmierzą się z LZS Czarnocin i również zamierzają przekonująco wygrać.

Inauguracja nowego sezonu Strzelcowi nie wyszła. Co prawda nie przegrał, ale remis z Vitalpolem Solec-Zdrój chwały i dumy mu nie przyniósł. Dlatego jego gracze jechali do Gorzkowa, by wygrać. Nie zmieniał tego nawet fakt, że rywal jest spadkowiczem z A-Klasy i teoretycznie może być silniejszy.

Nie były to jedyne obawy graczy i sztabu ekipy z gminy Złota. Jawornik nie grał w pierwszej kolejce, bo nie zdążył na czas potwierdzić do gry zawodników. Dlatego nie było wiadomo, co po tej ekipie można się spodziewać. Jak się jednak okazało, z dużej chmury spadł mały deszcz.

Mimo to początkowo zanosiło się na ulewę. Gospodarze po pierwszym gwizdku arbitra ruszyli do ataku i już w 11 minucie objęli prowadzenie. Potem cofnęli się nieco do obrony i uprzykrzali życie naszym piłkarzom. Strzelec szczęśliwie jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdołał wyrównać za sprawą Adama Krupy, dzięki czemu w lepszych nastrojach schodził do szatni.

Po przerwie dominowała już nasza ekipa. Zwietrzyła szansę, że golkiper Jawornika jak najbardziej jest do pokonania i jej gracze bombardowali go kolejnymi strzałami. Do siatki trafili dopiero w 74 minucie – znów za sprawą Adama Krupy – ale wtedy rozwiązał się worek z bramkami. Na listę strzelców niedługo później wpisali się Michał Kukla, Damian Musiał i Dawid Giereś. Wszystkie te gole poprzedziły ładne akcje i miło było popatrzeć, jak Strzelec radzi sobie w ofensywie. Dlatego po zakończeniu meczu można było jasno powiedzieć – chrobrzanie rozegrali jedno z lepszych spotkań w tym roku.

Drużyna z gminy Złota po dwóch meczach lideruje II grupie B-Klasy. Ma cztery punkty i stosunek bramek 7:3. Stawce przewodzi jednak też dlatego, że nie wszystkie ekipy dwukrotnie wychodziły na boisko.

W niedzielę, 9 września, w meczu trzeciej kolejki Strzelec Chroberz zagra u siebie z LZS Czarnocin. Początek o godzinie 16.