Strzelec i MGTS czekają na przełamanie złych serii

DW
gksstrzelec.pl

Dwa zespoły z powiatu pińczowskiego w ostatniej kolejce grupy drugiej klasy B przegrały swoje spotkania. Oba czekają na najbliższy weekend podczas którego będą mogły spróbować się zrehabilitować i zgarnąć trzy punkty.

W poprzedni weekend Strzelec grał na wyjeździe z liderem swojej grupy, GKS Imielno i doznał w tym spotkaniu wysokiej porażki. Podopieczni trenera Tomasza Czyszczonia przegrali swoje spotkanie aż 1:5, a jedynego gola dla zespołu z powiatu pińczowskiego w tym spotkaniu strzelił Mateusz Modrzewiecki w 82. minucie gry przy stanie 4:0 dla rywali. Co ciekawe, po pierwszej połowie był w tym meczu bezbramkowy remis.

MGTS Działoszyce natomiast ostatnio mierzył się na wyjeździe ze spadkowiczem z klasy A, GKS Kluczewsko i także musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Klub z powiatu opatowskiego wygrał ten mecz 4:2, a dla ekipy z Działoszyc gole strzelali Piotr Leżuch i Łukasz Skóra. Były to trafienia na 1:1 i na 2:1 dla MGTS, który zwycięstwo i wszystkie punkty stracił w samej końcówce spotkania. Rywal gola na 2:2 strzelił w minucie 87., a raczej MGTS sam strzelił sobie tego gola - pechowo piłkę do własnej bramki skierował wówczas Maciej Kordyś. Gospodarze po tej sytuacji dostal wiatru w żagle i doprowadzili do zwycięstwa.

Mimo tej porażki Strzelec wciąż znajduje się w czołówce ligi. Okupuje w tej chwili lokatę czwartą z jednym punktem straty do miejsca dającego awans do klasy A. MGTS Działoszyce natomiast jest piąty i ma o jeden punkt mniej od ekipy z Chrobrza.

Teraz oba zespoły piłkarskie z powiatu pińczowskiego zagrają swoje mecze w niedzielę. Strzelec zagra na wyjeździe z drugim w tabeli Partyzantem Wodzisław i na pew-no musi być gotowy na trudną walkę do samego końca spotkania. Początek tego spotkania zaplanowany został na godzinę 14.

MGTS Działoszyce natomiast zmierzy się w roli gospodarza z GK Imielno, a mecz zacznie się o godzinie 11.