Sukces ostrowieckiego taekwondo. Weronika Ziębakowska z brązowym medalem

Waldemar FRAŃCZAK
Brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w taekwondo olimpijskim wywalczyła Weronika Ziębakowska ze Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo.

Weronika Ziębakowska

Ma 15 lat, jest uczennicą drugiej klasy Publicznego Gimnazjum numer 3 w Ostrowcu. Taekwondo trenuje od sześciu lat w Świętokrzyskim Klubie Taekwondo. Przed trzema laty zdobyła złoty medal na Ilyo Cup w słowackich Koszycach, a dwa lata temu również złoto na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Krynicy. We wrześniu ubiegłego roku wywalczyła brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski i Międzynarodowych Mistrzostw Warszawy. Wolny czas poświęca na naukę języków obcych.

Od piątku do soboty w Bornym Sulinowie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Wystartowało w nich 260 zawodników i zawodniczek z roczników 1996-1998 z 61 klubów. Znaleźli się wśród nich reprezentanci Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo z Ostrowca: Weronika Ziębakowska, Patryk Malec, Igor Żurek, Patryk Marzec i Maciej Kuska.

Najlepszym wynikiem rywalizację zakończyła Weronika Ziębakowska, która wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 52 kilogramów. - Walczyło w niej 15 zawodniczek- mówi Wioletta Walerowicz, trener Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo.- Weronika w drodze do medalu stoczyła trzy walki.

Pokonała przeciwniczki z Kościana i Pleszewa, a w półfinale uległa zawodniczce z Olsztyna, późniejszej zwyciężczyni tej kategorii wagowej. - Jestem bardzo zadowolona, bo to mój największy sukces. Do lepszej lokaty zabrakło trochę wiary we własne umiejętności- mówi Weronika. - Myślę, że w kolejnych latach będzie lepiej, ale trzeba dużo więcej pracować, bo rywalki też będą podnosić swoje umiejętności.

- Weronika pokazała się z jak najlepszej strony- dodaje Wioletta Walerowicz.- Wygrała swoje walki prezentując charakter i spore już umiejętności.

Był to pierwszy od wielu lat start zawodników z Ostrowca na mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. Start bardzo udany. Z sukcesu Weroniki cieszą się wszyscy w ostrowieckim klubie. - Pozostałym zawodnikom nie udało się dojść do strefy medalowej, ale wszystkie kategorie były mocno obsadzone a rywalizacja zacięta - mówi trener klubu.