Sukces trenerskiego duetu z Jędrzejowa. Młodzi podopieczni zajęli drugie miejsce w Danii

KAR
Trenerzy z Jędrzejowa - Paweł Rybiński i Tomasz Rybiński, wywalczyli wraz z reprezentacją Polski Football Academy do lat dziesięciu drugie miejsce w prestiżowym, międzynarodowym turnieju w Danii. archiwum prywatne
Trenerzy Football Academy Jędrzejów - Paweł Rybiński i Tomasz Rybiński, którzy są jednocześnie szkoleniowcami reprezentacji Polski Football Academy do lat dziesięciu, wzięli udział w turnieju IBER CUP Scandinavia 2016, w którym prowadzona przez nich reprezentacja zajęła drugie miejsce. Rozgrywki odbyły się w duńskim Esbjergu.

W kadrze prowadzonej przez jędrzejowskich trenerów grają chłopcy z roczników 2004, 2005 i 2006. W zmaganiach w Danii, które były jednymi z największych tego typów rozgrywek na świecie, wzięły udział drużyny z czterech kontynentów. W sumie turnieju wzięło 12 tysięcy młodych piłkarzy, którzy reprezentowali ponad 800 zespołów z 50 krajów. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych do 10 i do 18 lat. Zespół Pawła Rybińskiego i Tomasza Rybińskiego rozgrywał swoje spotkania w młodszej kategorii.

Wśród uczestników turnieju znalazły się młodzieżowe zespoły, jak: Anderlecht (U-12), Sporting (U-14), Liverpool (U-15) czy Benfica (U-16), a także drużyny z: Japonii, Libanu, Izraela, Zambii i Stanów Zjednoczone.

Reprezentanci Polski Football Academy mieli okazję sprawdzić się w rywalizacji z rówieśnikami z Danii, Norwegii, Anglii i Libanu. Najdalej z polskich drużyn w turnieju zaszła kadra Polski Football Academy z rocznika 2006, czyli do lat 10, prowadzona przez jędrzejowskich trenerów. Zespół w fazie grupowej zanotował komplet zwycięstw. Drużyna wygrała także spotkania ćwierćfinałowe i półfinałowe. W finale polska ekipa uległa angielskiemu Bristol Inner City 1:2. W fazie grupowej nasza drużyna wygrała z tym zespołem 1:0.

- Dla nas, jako trenerów, turniej był ogromnym przeżyciem i wspaniałym doświadczeniem. W pamięci na pewno pozostanie zagranie hymnu Polski - „Mazurka Dąbrowskiego” przed meczem finałowym z Bristolem. Pomimo porażki w finale, nasz zespół zaprezentował się znakomicie pokonując po drodze znane akademie piłkarskie z Danii, Norwegii czy Anglii. W czasie tygodnia spędzonego w Danii nawiązaliśmy też mnóstwo kontaktów z trenerami z całej Europy. Dzięki nim otwierają się przed nami możliwości wyjazdu na staże trenerskie do Anglii, czy Portugalii. Pracę z reprezentacją Polski Football Academy rozpoczęliśmy w styczniu. Przed turniejem odbyliśmy tylko jedno, trzydniowe zgrupowanie. Kolejne zaplanowano na wrzesień. Tym bardziej drugie miejsce, w tak prestiżowym turnieju jest dla nas ogromnym sukcesem - mówił Paweł Rybiński.