Sukces w taekwondo: Ostrowczanie podbili Krynicę

Waldemar FRAŃCZAK
Zawodnicy i trenerzy Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo biorący udział w mistrzostwach Małopolski.
Aż 16 medali zdobyli zawodnicy Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo w XV Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski w Taekwondo Olimpijskim.

Zawody odbyły się dniach 6-7 października w Krynicy-Zdrój. Zgromadziły one ponad 200 zawodników z 18 klubów z Polski, Słowacji i Czech. Nasze miasto reprezentowała trzecia pod względem liczebności ekipa Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo. - Nasi zawodnicy zaprezentowali się wszechstronnie, zdobywając medale zarówno w walce jak i konkurencji form poomsae- mówi Wioletta Walerowicz, trener Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo. - Wywalczyli łącznie 16 medali: 3 złote, 4 srebrne i 9 brązowych, zajmując drużynowo 8 miejsce.

Zawody rozegrano w kategoriach wiekowych dzieci, młodzików, kadetów, juniorów i seniorów. W kategorii juniorów Adrian Gajos, w wadze do 59 kilogramów, zdobył srebrny medal i brązowy w układach, a Maciej Kuska w tej samej kategorii wagowej wywalczył brązowy medal. Brąz zdobył także Patryk Marzec w wadze do 63 kilogramów, a najcięższy z naszych juniorów- Igor Żurek- wadze do 73 kilogramów, po trudnej walce uległ zawodnikowi gospodarzy.

W kategorii kadetów medalowe pozycje wywalczyli: Szymon Gajos- srebro w wadze do 41 kilogramów, Jakub Szwagierczak- brąz w wadze do 49 kilogramów, Paweł Pastuszka- srebro w walkach i złoto w układach w wadze do 53 kilogramów oraz Olga Jedlikowska- brąz. - O krok od medalu była Weronika Ziębakowska, która po zaciętej i wyrównanej walce minimalnie przegrała z zawodniczką z Puław- dodaje trener Walerowicz. - W kategorii poomsae Weronika zajęła czwarte miejsce. Do medalu zabrakło zaledwie 0,2 punktu. Z kolei o wyniku walki Patryka Malca zadecydowała dodatkowa runda o tak zwany "złoty punkt", której przeciwnik okazał się skuteczniejszy.

W starszej kategorii wiekowej- kadet- zaprezentowali się w Krynicy nasi młodzicy- Sandra Iwan, Piotr Ćwikła, Jakub Pater i Patryk Lipiec - zawodnicy z rocznika 2000. - Ten start był dla nich przetarciem przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, które już 28 października odbędą się w Puławach- wyjaśnia Wioletta Walerowicz.

W Krynicy po raz pierwszy startowali najmłodsi zawodnicy z roczników 2002-2004. Każdy z nich wrócił do domu z medalem. Magdalena Sudwoj zdobyła brąz w układach i złoto w walkach, Bartosz Michalski, Filip Jabłoński i Nikodem Łasak wywalczyli brązowe medale. W finale spotkali się Wiktor Kłonica i Kamil Szwagierczak. Wiktor okazał się tym razem lepszy. Chłopcy dołożyli do dorobku klubu złoto i srebro.