Sukces zawodniczki z Jędrzejowa podczas zawodów w Łodzi

Kamil Markiewicz
Jowita Foremnik (pierwsza z prawej) zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskich zawodach, które odbyły się w niedzielę w Łodzi Fot. fanpage Jędrzejów Biega
W niedzielę, w Łodzi odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. W zawodach województwo świętokrzyskie reprezentowała zawodniczka Nadiru Jędrzejów Jowita Foremnik.

(dostawca x-news)

Jędrzejowianka rywalizowała w biegu na dystansie 300 metrów. Uzyskała czas 44,84 sekundy, co jest jej nowym rekordem życiowym.

Ten wynik Jowicie Foremnik pozwolił na zajęcie drugiego miejsca w drugiej serii. Zawodniczka Nadiru uległa jedynie Katarzynie Rokicie ze Słoneczka Busko-Zdrój - 44,16.

Ostatecznie biegaczka z Jędrzejowa zakończyła rywalizację na trzecim miejscu. Wygrała Rokita, a druga była Julia Jaguścik z LUKS Strzałków - 44.33. Foremnik zakwalifikowała się do mistrzostw Polski młodzików.

W Łodzi biegała także druga młodziczka Nadiru Roksana Lech, która zmagając się z przeziębieniem na dystansie 1000 metrów uzyskała czas 3.45,65. Ten wynik pozwolił jej zająć trzynaste miejsce.