Sukcesy kolarzy z regionu w Przełajowych Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Mateusz Dudek
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się kolarze z województwa świętokrzyskiego w rozgrywanych w dniach 11-12 w Szczekocinach 83. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym.

W kategorii Elita (senior) 2 miejsce zajął Patryk Kostecki z włoszczowskiej grupy Domin Sport, poprawiając rezultat z ubiegłego roku o jedną pozycję. W kategorii Orlik (19-22lata) 3 miejsce zajął Krzysztof Domin syn Andrzeja Domina - dyrektora sportowego Domin Sport i wychowanek tego klubu, reprezentujący aktualnie włoską grupę Iseo Serrature-Rime-Carnoval.

W kategorii Masters IV B (65-69lat) zwyciężył kielczanin Waldemar Banasiński - Browar Fortuna, który tym samym obronił tytuł wywalczony przed rokiem.

W kategorii Juniorka Młodsza (15-16lat) 15 miejsce zajęła Kaczmarczyk Natalia wychowanka SK KSKS Vento Bike Team Daleszyce i MKS Dek Meble Cyclo Korona Kielce, aktualnie reprezentująca KK Ziemia Darłowska, 20 miejsce zajęła Zagnińska Katarzyna – Świętokrzyska Fundacja Sportu. W kategorii Junior Młodszy (15-16lat) 40 miejsce zajął Śpiechowicz Damian – Domin Sport. Była to najliczniej obsadzona kategoria wiekowa bo wystartowało w niej 71 zawodników.

W kategorii Młodziczka (13-14lat) 14 miejsce zajęła Kaczmarczyk Gabriela – SK KSKS Vento Bike Team Daleszyce. W kategorii Młodzik (13-14lat) 14 miejsce zajął Jedynak Dominik – Domin Sport, 39 miejsce Kwiatek Kacper - Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Team Daleszyce, 48 miejsce Śpiechowicz Mateusz, 54 miejsce Śpiechowicz Marcin, 57 miejsce Kopek Paweł, 61 miejsce Jasiński Bartosz, wszyscy Domin Sport.

W kategorii Żakini (11-12lat) 9 miejsce zajęła Kuśmierz Marcelina, która może mówić o dużym pechu gdyż zaraz po starcie była na prowadzeniu ale niestety pomyliła trasę i spadła na koniec stawki, mimo to nie poddała się i walczyła do końca. Zaraz za nią na 10 miejscu zawody ukończyła Mysiór Zuzanna. W kategorii Żak (11-12lat) 19 miejsce zajął Łukasz Kozieł. Wszyscy Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Team Daleszyce.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0