Sukcesy młodych pływaków MUKS UNIA z Buska podczas pierwszych zawodów [ZDJĘCIA]

Oprac. Mateusz Dudek
Trenowani przez Michała Skoczylasa najmłodsi buscy pływacy z sukcesem zakończyli 1 Rundę zawodów z cyklu Świętokrzyskie - Już Pływam. Rozgrywki dla zawodników w wieku 8 lat i młodsi odbyły się 20 października na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie.

Drużyna buskich pływaków w składzie: Lena Krawczyk, Jakub Małek, Leon Przodo, Mateusz Kwiatkowski i Marcel Stachowicz rywalizowała w zawodnikami z klubów: KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, MUKP Orka MOSiR Kielce i SSiR Centrum Staszów. Łącznie podczas zawodów zobaczyć można było 128 startów indywidualnych i 12 sztafetowych.

Zawodnicy MUKS UNIA spisali się na medal i to dosłownie. Sztafeta w składzie Jakub Małek, Marcel Stachowicz, Leon Przodo i Mateusz Kwiatkowski po niezwykle emocjonującej walce wygrała wyścig na dystansie 4 x 25 m stylem dowolnym. W startach indywidualnych, na dystansie 25 m stylem grzbietowym Jakub Małek zdobył 2 miejsce, Leon Przodo 4, a Mateusz Kwiatkowski 6. W konkurencji 25 m stylem dowolnym Jakub Małek był 3, Mateusz Kwiatkowski 5, natomiast Leon Przodo zdobył 6 pozycję. Najmłodsza buska pływaczka, 7 letnia Lena Krawczyk zdobyła dwa trzecie miejsca, za wyścigi na dystansach 25 m stylem grzbietowym i dowolnym.

Kolejne zawody z cyklu Świętokrzyskie - Już Pływam odbędą się 24 listopada na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani