Sukcesy naszych młodych zapaśników podczas Pucharu Polski juniorów w Staszowie. Zobacz zdjęcia

Maciej Barwinek
Reprezentant CENTRUM Staszów Szymon Dziewit zajął II miejsce w kategorii wagowej 86 kg. Paulina Majczak
W dniach 25-27 listopada na hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyły się zawody Pucharu Polski Juniorów oraz Juniorek w zapasach w stylu wolnym. Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Czarnych Połaniec i Centrum Staszów.

Zapaśniczy Puchar Polski juniorów w Staszowie

26 klubów z całej Polski, wystawiło do zmagań na matach łącznie 90 zawodników. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, trener, komentator sportowy oraz utytułowany zapaśnik Andrzej Supron. Udziału w pucharze Polski zapaśnikom i zapaśniczkom pogratulował wicestarosta staszowski Leszek Guzal, życząc wszystkim jak najlepszych wyników. Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Grudzień, sędzia związkowy 1 klasy. Zaraz po oficjalnym otwarciu zawodów w sobotę 26 listopada odbyły się walki eliminacyjne w grupach, natomiast w niedzielę 27 listopada odbyły się walki finałowe. Kluby sportowe z terenu powiatu staszowskiego reprezentowali zawodnicy Centrum Staszów oraz MKS-u Czarni Połaniec. Zawodnicy z pierwszego klubu zdobyli dwa srebrne medale. W kategorii do 65 kilogramów juniorek wywalczyła go Natalia Bednarska, a w kategorii do 86 kilogramów juniorów, Szymon Dziewit. Z kolei w kategorii do 79 kilogramów piąte miejsce zajął Patryk Arendarski. Trenerem staszowskich zawodników jest Wiktor Skrobacz.

Sukcesy świętowali również Czarni Połaniec. W klasyfikacji indywidualnej juniorek w swoich kategoriach wagowych, srebrne medale wywalczyły zawodniczki: Natalia Szkwarek, Alicja Przekota, Natalia Przekota oraz Oliwia Szewczyk. Z kolei brązowy medal wywalczyła Monika Laska. Ponadto juniorki były najlepsze w klasyfikacji drużynowej wyprzedzając Znicz Chęciny i Dąb Brzeźnica.

Wśród juniorów Czarnych najlepszy okazał się Bartosz Tomala, który w swojej kategorii wagowej zajął trzecie miejsce. Piąte, ósme, dziesiąte oraz jedenaste miejsce w swoich kategoriach zajmowali kolejno: Damian Sijka, Igor Parjaszewski, Filip Dam i Roman Karpow.

Trenerami wymienionych wymienionych zawodników i zawodniczek Czarnych są: Anna Wawrzycka, Wiktor Skrobacz i Tadeusz Szkwarek.

Wydarzenie zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu województwa świętokrzyskiego, powiatu staszowskiego oraz gminy Staszów, natomiast puchary ufundował prezes Hut Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak.