Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sukcesy tanecznych grup z Ostrowca podczas ogólnopolskiego turnieju w Suchedniowie

Magda Jurkowska
W Suchedniowie wystąpiły cztery grupy Szkoły Tańca “Progres” i wszystkie zostały przez jurorów nagrodzone. Zespoły “Progres”, “Mini Progress Crispy” oraz “Mini Progres Bubles” startowały w tej samej kategorii i podbiły całe  podium.
W Suchedniowie wystąpiły cztery grupy Szkoły Tańca “Progres” i wszystkie zostały przez jurorów nagrodzone. Zespoły “Progres”, “Mini Progress Crispy” oraz “Mini Progres Bubles” startowały w tej samej kategorii i podbiły całe podium. archiwum
Tancerze z ostrowiecki szkół tańca święcą sukcesy na ogólnopolskich konkursach. Podczas XI Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych, który odbył się w sobotę, 16 kwietnia w Suchedniowie, nie dali szans konkurencji i wywalczyli najwyższe miejsca w konkursie w swoich kategoriach.

Do tanecznej rywalizacji podczas turnieju w Suchedniowie stanęło prawie tysiąc tancerek i tancerzy z 56 grup reprezentujących 27 formacji tanecznych. Za stołem jurorskim zasiedli specjaliści: tancerz i choreograf Paweł Żołądek, choreograf i sędzia I stopnia Polskiego Związku Tańca Freestyle Tomasz Rowiński. Komisji przewodziła Małgorzata Szulc, wybitna tancerka i trenerka oraz Międzynarodowy sędzia International Dance Organization oraz Polskiej Federacji Tańca, sędzia World Artistic Dance Federation.
Ostrowiecki “Progres” i “3You Mind” wystawiły w sumie pięć grup. Wszystkie otrzymały najwyższe miejsca. W kategorii taniec nowoczesny tancerzy do 10 lat pierwsze miejsce ex aequo przypadło grupom “3 Your Mind Kids” oraz “Progresik”. W kategorii tej startowało 10 zespołów.

Szkołę Tańca “Progres” podczas turnieju reprezentowały cztery zespoły. Sukces odniósł nie tylko “Progresik”, ale również pozostałe grupy. “Mini Progres Cripsy”, “Mini Progres Bubles” oraz “Progres” tańczyły w tej samej kategorii, to jest w kategorii dzieci w wieku 11-13 lat. Najlepszy okazał się najbardziej doświadczony “Progres”, czyli grupa zaawansowana. Dwie pozostałe grupy zajęły pozostałe miejsca na podium, nie dając tym samym szans konkurencji.

- To wielki sukces i bardzo się cieszymy - mówi Edyta Wilk, tancerka, trenerka i właścicielka szkoły, podkreślając, że do konkursu dziewczęta przygotowywał też choreograf Bartek Łęcki. Jakość tanecznego kształcenia w szkole następnego dnia potwierdziła najstarsza grupa “Progres”, która podczas IX Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego “Power Dance” w Katowicach wywalczyła II miejsce w kategorii street- dance do lat 13 .

Szkoła Tańca “Progres” jest najstarszą i przez lata była jedyną taką szkołą w Ostrowcu. Od września tego roku ma jednak poważną konkurencję w postaci Studia Tańca i Rozwoju Ruchowego “3YouMind”. Najstarsze tancerki z “3YouMind” we wrześniu tego roku zwyciężyły w konkursie “Echa Dnia” Talent Ostrowiecki. W sobotę w Suchedniowie dziewczęta w wieku od 7 do 11 lat zwyciężyły ex aequo z “Progresem” w swojej kategorii. Tylko 3 dziewczyny z 13- osobowej grupy tańczą dłużej niż rok. Większość swoją przygodę rozpoczęła na początku tego roku szkolnego.

- Jestem z nich bardzo dumna - mówi Monika Wielińska, założycielka “3You Mind”. - Dla większości z nich był to pierwszy konkurs w życiu. Poradziły sobie ze stresem, z tym, że są oceniane, z choreografią. Były wspaniałe. Współautorkami sukcesu były najstarsze tancerki szkoły: Aleksandra Nalewaj i Katarzyna Wilk.

Sukces naszych tancerek okupiony jest ciężką pracą, która jednak przynosi piękne efekty.