Sukcesy zawodników Sportowego Klubu Soma Gym Kielce. Kwalifikacja olimpijska i medale mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Robert Soboń i jego koledzy ze Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce w czerwcu radzą sobie bardzo dobrze. Fot. Archiwum klubu
Świetny czerwiec w wykonaniu zawodników Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce. Sandra Drabik w Paryżu wywalczyła kwalifikację olimpijską i wystąpi w Tokio, natomiast Dominik Kaleta w 81 kg i Robert Soboń w 63,5 kg na Mistrzostwach Polski Seniorów w Legnicy obronili tytuły mistrzów Polski w K-1 Rules wywalczone w zeszłym roku.

Wcześniej, czyli pod koniec maja wywalczyli złote medale mistrzostw Polski Low Kick Seniorów w Mysłowicach.
W finale Robert pokonał jednogłośnie na punkty Rafała Cyrankowskiego (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica), w półfinale wygrał z Adrianem Gunią z Dragona Starachowice.

Dominik Kaleta wygrał dwie walki przez KO, a w finale jego przeciwnik Bartosz Dołbień oddał walkower. W zawodach wystartowało 268 zawodników z 82 klubów. Sześć amatorskich finałów Mistrzostw Polski, między innymi walka Roberta odbyło się na gali KFN1 transmitowanej na żywo antenie Polsatu Sport. Trenerem tych zawodników jest Marek Soboń.