Super Pierwszaki z Kunowa. Pokonali wszystkich i wygrali...

  Super Pierwszaki z Kunowa. Pokonali wszystkich i wygrali plebiscyt!

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Super Pierwszaki z Kunowa. Pokonali wszystkich i wygrali plebiscyt!

  ©Anna Śledzińska

  „Jesteśmy super!” krzyczą uczniowie klasy I b ze szkoły podstawowej w Kunowie, uśmiechając się szeroko do zdjęcia. Mają powody - to właśnie oni wygrali plebiscyt i zostali Najsympatyczniejszymi Pierwszakami w powiecie ostrowieckim.
  Super Pierwszaki z Kunowa. Pokonali wszystkich i wygrali plebiscyt!

  ©Anna Śledzińska

  Zakończył się plebiscyt Echa Dnia „Pierwszaki 2018”. We wszystkich powiatach regionu prowadziliśmy dla uczniów pierwszych klas lekcje o zdrowiu i bezpieczeństwie.

  Na początku grudnia ukazał się specjalny dodatek Echa Dnia ze zdjęciami klas i ruszył plebiscyt. Nasi czytelnicy wybierali najsympatyczniejszych pierwszoklasistów.

  W powiecie ostrowieckim ten tytuł przypadł klasie I b z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie.

  Super dzieci, super rodzice
  Aby sięgnąć po wygraną, potrzebna była mobilizacja, ale z tą problemu nie było. Jak mówi wychowawczyni Pierwszaków Maria Wójcik, trafiła jej się klasa świetna, zarówno pod względem dzieci, jak i ich rodziców.

  - W szkole pracuję już ponad 30 lat, więc doskonale poznałam specyfikę pracy z najmłodszymi uczniami i ich rodzicami - mówi Maria Wójcik. - Ta klasa jest naprawdę wyjątkowa pod względem zaangażowania rodziców. Zawsze można na nich liczyć, są pomocni, interesują się rzecz jasna swoimi dziećmi, ale także życiem szkoły i klasy. Naprawdę świetnie się z nimi współpracuje.
  Słowa wychowawczyni potwierdza dyrektor szkoły Dorota Opara.

  - Klasa jest bardzo zaangażowana w życie szkoły. Biorą udział w różnych zajęciach, konkursach - mówi. - Rodzice pomagają jak mogą, a dla nas jest to bardzo ważne.

  Lubią siebie nawzajem
  Podobnie jest z dziećmi, które do szkoły przeszły jako jedna grupa przedszkolna.
  - Ponieważ znały się wszystkie z przedszkola, od początku czuły się bardzo pewnie - śmieje się nauczycielka. - Potrzebowaliśmy trochę czasu, aby się „dotrzeć”, ale muszę powiedzieć, że to naprawdę fajne i grzeczne dzieciaki. Nie sprawiają problemów. Praca z nimi to wielka przyjemność.

  Najsympatyczniejsze Pierwszaki lubią chodzić do swojej szkoły.
  - Najbardziej podoba mi się, że poznajemy litery, wszyscy mają fajne plecaki - mówi Kacper Gajzler dodając, że kolegów i koleżanki lubi wszystkich bez wyjątku, ale najbardziej Fabiana

  Marysia Sala dodaje, że jej klasa często jeździ na wycieczki. Jej koleżanki dodają, że wzięły udział w warsztatach w centrum nauki Leonardo da Vinci. Dzieci pamiętają także wspólny wyjazd do kina na film od „Doktorze Dolittle”. Z dumą opowiadają o tym, że uczą się pisać i liczyć, a do tego bardzo lubią czytać.

  - Pierwsze miesiące są dla nich trudne, bo jednak trzeba się przestawić, że to już nie tylko zabawa, ale przede wszystkim nauka - mówi Maria Wójcik. - Brakuje im codziennych spacerów i placu zabaw, ale mamy do dyspozycji kolorową salę. W drugiej części mogą odpocząć, zrelaksować się podczas tych pięciu godzin, które spędzają w szkole.

  Wychowawczyni z dumą pokazuje wyposażenie sali, w tym szafki na książki i przybory każdego ucznia.
  - Nie noszą ogromnych, obciążonych do granic możliwości plecaków - zapewnia. - Książki zostają w klasie, zabierają tylko to, co im danego dnia jest potrzebne. Czasami okazuje się, że najcięższe są... ogromne piórniki.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone