Suzuki Korona Handball Kielce przegrała z wicemistrzem Polski. Trener wściekły. "Nasz atak to była masakra" (ZDJĘCIA)

W meczu trzeciej kolejki PGNiG Superligi Kobiet, Suzuki Korona Handball Kielce przegrała z KPR Gminy Kobierzyce. - Nasz atak pozycyjny to była dziś masakra. Grając tak nie wygralibyśmy nawet w pierwszej lidze - pieklił się po spotkaniu trener kielczanek, Paweł Tetelewski.

Suzuki Korona Handball Kielce - KPR Gminy Kobierzyce 19:26 (13:16)
Suzuki Korona Handball: Chojnacka (6/29 = 21 %), Chodakowska (3/7 = 43 %) - Kowalczyk 5 (2), Rosińska 5 (2), Grabarczyk 3, Pękala 2, Gruszczyńska 2, Gliwińska 1, Staszewska 1 (1), Czekala, Jasińska, Kędzior, Zimnicka. Trener: Paweł Tetelewski.
KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima - Janas 6, Wiertelak 5, Tomczyk 3, Macedo 3, Ważna 3, Wicik 2, Kozioł 2, Olek 1, Domagalska 1, Kucharska, Szupyk, Ivanović, Buklarewicz, Despodowska. Trenerka: Edyta Majdzińska.

Karne. Suzuki Korona Kandball: 5/6 (Kowalczyk obroniła Rosińskiej). KPR: 0/1 (Chodakowska obroniła rzut Szupyk).

Kary. Suzuki Korona Handball: 2 minuty (Czekala 2). KPR: 14 minut (Kucharska 4, Olek, Tomczyk, Buklarewicz, Janas, Kozioł po 2).

Sędziowali: Miłosz Lubecki (Ustrzyki Dolne), Mateusz Pieczonka (Krosno)

Widzów: 300.

Przebieg: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3 (7'), 2:7 ('9), 3:7, 3:8, 4:8, 4:9, 5:9, 5:10, 8:10 ('16), 8:12, 9:12 ('21), 9:15 ('24), 10:15, 10:16, 13:16 – 13:20 ('40), 14:20, 14:21, 15:21, 15:23, 18:23, 18:25, 19:25, 19:26.

Osłabione brakiem Magdy Więckowskiej (skręcona kostka), Michaliny Pastuszki (kłopoty z kolanem) i Małgorzaty Hibner (przeziębienie) kielczanki dość wyraźnie, choć w przyzwoitych rozmiarach przegrały z wicemistrzyniami Polski, ale ich trener był po meczu wściekły. - Nasz atak pozycyjny to była dziś masakra. Grając tak nie wygralibyśmy nawet w pierwszej lidze. Dobrze wyglądała obrona i bramka, ale po przekroczeniu linii środkowej boiska nie istnieliśmy - mówił Paweł Tetelewski.

ZOBACZ WYPOWIEDŹ PAWŁA TETELEWSKIEGO

Trudno się nie zgodzić ze szkoleniowcem. W pierwszej połowie "Kobierki" popełniły sporo błędów w rozegraniu piłki, nasze zawodniczki jeszcze więcej, ale 13 zdobytych bramek przez Suzuki Koronę Handball do przerwy to nie był najgorszy dorobek. Były w grze naszego zespołu dwa dobre momenty, kiedy dobre akcje w obronie nałożyły się na udane zagrania w ataku - w 16 minucie Suzuki Korona Handball zdobyła trzy bramki z rzędu i było 8:10 oraz w końcówce tej części gry.

ZOBACZ WYPOWIEDŹ MAGDALENY KOWALCZYK

Dużo gorzej było w drugiej połowie, w której gospodynie zdobyły tylko 6 bramek, a przez 10 otwierających minut ani jednej. Przy braku Więckowskiej i Pastuszki nasze zawodniczki nie potrafiły stworzyć zagrożenia rzutami z drugiej linii. Obrona gości stanęła na szóstym metrze i to jej wystarczało. Nawet jeśli kielczanki dochodziły do dobrych pozycji rzutowych z pierwszej linii, to bardzo często przegrywały pojedynki z doświadczoną bramkarką, Beatą Kowalczyk lub nie trafiały w bramkę.

- W przerwie powiedziałam moim zawodniczkom, że straciliśmy za dużo bramek. Wzięły to sobie do serca, bo w drugiej połowie lepiej broniły i szybciej wracały do obrony. Zgadzam się z opinią, że mecz cały czas był pod naszą kontrolą - mówiła trenerka KPR Gminy Kobierzyce, Edyta Majdzińska.

W piątek, 24 września, o godzinie 20 Suzuki Korona Handball zagra na wyjeździe z mistrzem Polski, Zagłębiem Lubin.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: