Świąteczna niespodzianka dla niepełnosprawnej młodzieży z Kielc [WYJĄTKOWE ZDJĘCIA]

dor
Stowarzyszenie "Z Nami Raźniej" i Studio Fryzjerskie "Elf" przygotowało świąteczną niespodziankę dla niepełnosprawnej młodzieży z Kielc.
Stowarzyszenie "Z Nami Raźniej" i Studio Fryzjerskie "Elf" przygotowało świąteczną niespodziankę dla niepełnosprawnej młodzieży z Kielc. Zdjęcia Marcin Chruściel/Ilona Grabarz
Po raz kolejny stowarzyszenie „Z Nami Raźniej” z Kielc razem ze Studiem Fryzjerskim „Elf” przygotowało przedświąteczną niespodziankę dla grupy niepełnosprawnej młodzieży. Na spotkaniu nie zabrakło Marcina Chruściela, który utrwalił to spotkanie na wyjątkowych zdjęciach.

Uczestnicy na co dzień uczęszczający do Środowiskowego Domu Samopomocy typu B na ulicy Kołłątaja oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej na ulicy Krzemionkowej w miłym gronie spędzili niedzielne popołudnie. Pracownicy salonu „Elf” wystylizowali im ciekawe fryzury.
Był też słodki poczęstunek i ciepła, świąteczna atmosfera, pełna życzliwości. W tej cennej inicjatywie uczestniczyli: właścicielka studia Edyta Jabłońska, Marzena Koprowska, Paweł Kwiatkowski oraz Oskar Jabłoński.

Wyjątkowe przedświąteczne spotkanie, wspaniali goście
- Niezwykli goście, wspaniałe spotkanie. Było bardzo miło, sympatycznie, można powiedzieć, że była wymiana pozytywnej energii i chwile wzruszenia. Osoby, które gościliśmy i ich opiekunowie zdobyli nasze serca. To była kolejna akcja zorganizowana ze stowarzyszeniem „Z Nami Raźniej”. Na pewno będziemy je kontynuować - powiedziała Edyta Jabłońska.

Najważniejszy jest uśmiech na twarzach podopiecznych
Pod wrażeniem tej wizyty byli też podopieczni stowarzyszenia i ich opiekunowie.
- Kiedy widzisz radość na twarzach naszych podopiecznych, dochodzisz do wniosku, że to ma sens. Cieszę się, że w dzisiejszych czasach wciąż można spotkać dobrych ludzi, którzy bezinteresownie chcą pomagać i pomagają. To dzięki takim osobom, jak Edyta Jabłońska i pracownicy studia „Elf”, mamy siłę do dalszego działania i rozwoju. A przecież kontakt z drugim człowiekiem, szczególnie niepełnosprawnym, ma wydźwięk jak najbardziej terapeutyczny - wspierający i aktywizujący - mówił Piotr Kardas, wiceprezes stowarzyszenia „Z Nami Raźniej”.

Na koniec były mikołajkowe podarunki i życzenia
W podobnym tonie wypowiedział się Piotr Płoskonka, prezes stowarzyszenia.
- Po raz kolejny mogliśmy dostrzec na twarzach naszych uczestników radość, która wyzwala pozytywne emocje. Spędzony tam czas w milej i przyjaznej atmosferze wprowadził nas wszystkich w przedświąteczny nastrój. Wszystkim podobały się stworzone przez profesjonalny zespół studia „Elf” fryzury naszych uczestników. Na koniec były świąteczne życzenia i mikołajkowe podarunki, za które serdecznie dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych. Tego typu spotkania i działania są bardzo ważne. Aktywizują osoby niepełnosprawne oraz wzbudzają w nich poczucie przynależności i akceptacji społecznej w ramach szeroko rozumianej integracji - powiedział po tym wyjątkowym spotkaniu Piotr Płoskonka, prezes stowarzyszenia.

POLECAMY RÓWNIEŻ:Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]
Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowaZgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich


ZOBACZ TEŻ: Sportowy flesz filmowy. Którzy sportowcy mają najwięcej dzieci?

Wideo

Dodaj ogłoszenie