Świąteczna wystawa stołów w sandomierskiej "marmoladzie"...

  Świąteczna wystawa stołów w sandomierskiej "marmoladzie" (ZDJĘCIA)

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Paweł Gawroński z klasy II Technikum Hotelarskiego przygotowali aranżację w stylu złotym i bieli. - Nasz stół nazywa się "Błyszczące święta"
  1/34
  przejdź do galerii

  Paweł Gawroński z klasy II Technikum Hotelarskiego przygotowali aranżację w stylu złotym i bieli. - Nasz stół nazywa się "Błyszczące święta" - mówili uczniowie. ©Klaudia Tajs

  Świąteczne aranżacje stołów można oglądać do 15 grudnia w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu. Aranżacje są elementem wystawy „Uroda stołów”, która w tym roku przebiega pod hasłem „Wszystkie barwy Bożego Narodzenia”.
  Oryginalnie ubranych stołów jest 20. Każdy w innej tonacji barw i świątecznej aranżacji. Klasyka miesza się z nowoczesnością. Jest stół na Sylwestra, stół cytrusowy i udekorowany "na babcię". Są stoły w stylu góralskim i piernikowym. Dominuje czerwień, złoto, bordo, biel i srebro.

  Nad przygotowaniem aranżacji pracowali uczniowie wspierani przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Kamil Kolasiński i Paweł Gawroński z klasy II Technikum Hotelarskiego przygotowali aranżację w stylu złotym i bieli. - Nasz stół nazywa się "Błyszczące święta" - mówili uczniowie.

  - Dominuje kolor złoty i biały, bo są to kolory królewskie przypominające królestwo niebieskie. Część akcesoriów przekazała nam nauczycielka, w część kupiliśmy sami.

  Urszula Chabel, nauczycielka w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu przypomniała, że tradycja aranżacji stołów w szkole trwa od 1998 roku.

  - Zaczęło się od ośmiu stołów, to były stoły związane ze świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia - przypomniała Urszula Chabel. - W tym roku mamy już 23 wystawę i tak się złożyło, że mieliśmy aż dwie edycje wiosenną i zimową. Motywy były różne. Były już stoły inspirowane historią wielkich rodaków, światem zwierząt i kwiatów. W tym roku poszliśmy w kolory czyli "Wszystkie kolory Bożego Narodzenia". Nasza wystawa różni się tym od innych, że nie trwa kilka godzin. Można ją oglądać w naszej szkole do 15 grudnia. Zapraszamy mieszkańców po inspiracje.


  Na wystawę zaproszono przedstawicieli zaprzyjaźnionych hoteli, restauracji i kwiaciarni, które także przygotowały swoją ofertę. Były piękne świąteczne dekoracje, słodkości i przekąski. Był także barszczyk czerwony. Dariusz Łuczak, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu otwierając wystawę podziękował restauratorom za dotychczasową współpracę i możliwość odbywania praktyk w ich placówkach przez uczniów sandomierskiej marmolady. - Nie musimy mieć spisanych żadnych umów, a oni pomagają nam od lat - powiedział Dariusz Łuczak. - Przyjmują naszych uczniów na praktyki. Jestem z tej współpracy bardzo zadowolony. Młodzież także.

  Świąteczną atmosferę podczas oglądania stołów przez licznie zaproszonych gości przybliżyły piosenki, a podsumowaniem spotkania była degustacja potraw przez zaproszone restauracje i hotele.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce