Świąteczne ciasta i kiermasz, czyli Wielkanoc w kieleckim Świecie Słodyczy (WIDEO, zdjęcia)

Monika Kluzek
Monika Kluzek
Iwona Wójcik, właścicielka kieleckiej cukierni Świat Słodyczy, prezentuje ciasta przygotowane na tegoroczną Wielkanoc.
Iwona Wójcik, właścicielka kieleckiej cukierni Świat Słodyczy, prezentuje ciasta przygotowane na tegoroczną Wielkanoc. Dawid Łukasik
Święta Wielkiej Nocy już niebawem. Warto wcześniej wybrać, jakie łakocie postawimy na stołach i czym uraczymy naszych gości. Z tej okazji kielecka cukiernia Świat Słodyczy przygotowała ciasta idealne na święta.

Mieszczący się przy ulicy Ignacego Paderewskiego 34 w Kielcach Świat Słodyczy to cukiernia rodzinna, z tradycjami. Prowadzą ją pani Iwona Wójcik wraz z mamą, panią Katarzyną Sajecką. Kielczanie z pewnością kojarzą tę markę jeszcze pod szyldem "Sołtyki", kiedy znajdowała się na Rynku.

Co roku pani Iwona wraz z pracownikami przygotowują mnóstwo świątecznych łakoci. W tym roku będzie można wybierać pomiędzy tradycyjnymi ciastami, słodkościami w wersji fit oraz uroczymi ciasteczkami idealnymi dla najmłodszych.

- Nasze ciasta wykonywane są ręcznie i wkładamy w nie mnóstwo serca. Wszystko wykonujemy sami od podstaw i zgodnie z rodzinną tradycją. Dzięki temu nasze łakocie są wyjątkowe i niepowtarzalne. Szczególnie dużo pracy wymagają misterne dekoracje, które ze względu na swoje drobne elementy potrzebują idealnego dopracowania - mówi Iwona Wójcik, właścicielka cukierni Świat Słodyczy w Kielcach.

W cukierni czekają już tradycyjne wielkanocne babki w wersji tradycyjnej, drożdżowej, piaskowej, cytrynowej oraz czekoladowej. Pojawią się też oczywiście mazurki i rolady z masą makową.

- Alternatywnym pomysłem na świąteczny stół z pewnością będzie lekka szarlotka z pianką i bezą. Ciasto jest udekorowane robionymi ręcznie marcepanowymi figurkami. Dużą wagę przykładamy też do dekoracji, ponieważ nasze pyszności nie tylko świetnie smakują, ale również cieszą oczy. W tym roku ciasta dekorujemy także kandyzowanymi i duszonymi owocami oraz orzechami - mówi pani Iwona.

Już w piątek i sobotę odbędzie się coroczny kiermasz wielkanocny, podczas którego będzie można nabyć świąteczne łakocie. W Wielki Piątek, 19 kwietnia, cukiernia jest otwarta od 7 do 19. W Wielką Sobotę krócej - od 7 do 14.

W galerii prezentujemy tegoroczne świąteczne ciasta.

Wielkanocne wypieki z kieleckiego Świata Słodyczy [GALERIA]

Wideo

Dodaj ogłoszenie