Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świetlica Motylkowe Wzgórze rozszerza opiekę nad seniorami w Starachowicach. Sami zrobili remont pomieszczeń (ZDJĘCIA)

Sławomir Sijer
Sławomir Sijer
Archiwum stowarzyszenia
Starachowickie Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Świetlica Motylkowe Wzgórze znacznie rozszerza swoją dotychczasową działalność na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych.

Jak poinformował nas działający w Stowarzyszeniu ksiądz Grzegorz Roszczyk z parafii na osiedlu Łazy, Świetlica Motylkowe Wzgórze pozyskała ostatnio środki na utworzenie Przedsiębiorstwa Społecznego w ramach projektu „Kielecko – Ostrowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”.
Dzięki temu Świetlica będzie ofarowała swoje usługi w zakresie:

1) Pomoc społeczna dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych, również dzienna opieka wytchnieniową w miejscu zamieszkania Osób Niesamodzielnych, która jest wsparciem dla opiekunów faktycznych. Świadczenie usług opiekuńczych dla osób w miejscu ich zamieszkania (zapewnienie opieki osobom, które z powodu stanu zdrowia, niepełnosprawności lub późnego wieku wymagają codziennego wsparcia. Usługi opiekuńcze uzależnione są od indywidualnych wymagań i oczekiwań Klientów i świadczone przez kilka godzin w tygodniu czy też całodobowo.

2) Utrzymanie czystości we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach.

3) Transport osób niepełnosprawnych.

4) Wypożyczanie sprzętu medycznego.

Działalność Stowarzyszenia będzie realizowana na terenie dotychczasowej siedziby przy Alei Najświętszej Marii Panny 7 w Starachowicach, przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. W Ostatnich dniach członkowie stowarzyszenia samodzielnie wykonali remont tamtejszych pomieszczeń.

Świetlica „Motylkowe wzgórze” jest stowarzyszeniem charytatywnym ,które istnieje od 12 lat. Podstawowym jej zadaniem jest integracja osób niepełnosprawnych i ich rodzin. W ramach swojej działalności organizuje spotkania integracyjne typu: ogniska, pikniki ,zabawy muzyczno- ruchowe, zajęcia na basenie, zajęcia manualne. Dzięki różnym projektom organizowane są wycieczki edukacyjno- krajoznawcze oraz rodzinne warsztaty integracyjne.

Członkowie grupy na bieżąco biorą udział w różnych przeglądach artystycznych i okolicznościowych. Są organizatorem akcji „Dni Godności osób z niepełnosprawnością intelektualną”.

Różnorodność zajęć powoduje, że Świetlica cieszy się dużym zainteresowaniem i sukcesywnie w miarę możliwości rozszerza swoją działalność.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie