Świetna zabawa podczas Wakacyjnych Zawodów Strażackich z Domem Kultury i Ochotniczą Strażą Pożarną w Małogoszczu

Dorota Pietrus
Dom Kultury Małogoszcz
W piątek, 20 lipca na placu przed Domem Kultury odbyły się Wakacyjne Zawody Strażackie. Towarzyszyły im dobra zabawa i zacięta rywalizacja. Najlepszych nagrodzono.

Konkurencje podzielono na cztery kategorie wiekowe.

W kategorii dziewcząt do lat 12 pierwsze miejsce zajęła Julia Ziencikiewicz z czasem 18,8 sekundy, drugie miejsce Anna Szczęsna z czasem 20,1 sekundy. Trzecie miejsce wywalczyła Zuzanna Pinda osiągając czas 20,2 sekundy.

Wyróżnienie powędrowało do Agaty Parzniewskiej z czasem 21,8 sekundy.

W kategorii chłopców do lat 12 pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Ziencikiewicz z czasem 14,8 sekundy, drugie miejsce Aleksander Kosior z czasem 16,1 sekundy, a miejsce trzecie Piotr Gągorowski z czasem 16,9 sekundy.

Wyróżnienie otrzymał Filip Łataś.

W kategorii chłopców powyżej 12 lat pierwsze miejsce wywalczył Dominik Gągorowski z czasem 30,3 sekundy, drugie miejsce - Kacper Ludwiczak z czasem 34,5 sekundy, trzecie miejsce - Kacper Jaworski z czasem 43,7 sekundy.

W kategorii dziewcząt powyżej 12 lat najlepiej poradziła sobie Wiktoria Jakubus z czasem 35,1 sekundy, za nią uplasowała się Maria Niechciał z czasem 35,5 sekundy.

W sumie w Wakacyjnych Zawodach Strażackich udział wzięło 35 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Natomiast zdobywcy pierwszych miejsc puchary, dyplomy i nagrody, a zdobywcy miejsc drugich i trzecich - dyplomy i nagrody.

Oprócz zaciętych zawodów, podczas pikniku odbyły się również pokazy sprzętu gaśniczego. Każdy mógł też zwiedzić wóz strażacki.

Organizatorami zawodów byli Dom Kultury oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Małogoszczu, którzy gratulują wszystkim zwycięzcom.

To nie koniec wakacyjnych wrażeń podczas cyklu Wakacje z Domem Kultury.

W środę 25 lipca odbędzie się Dzień Sportu z Domem Kultury, czyli zawody sprawnościowe dla dzieci i młodzieży. Początek o 11.

Tego samego dnia rozpocznie się biwak w Zagrodzie Edukacyjnej „Ostoja Dworska” w Leśnicy. Potrwa on do 25 lipca.

Natomiast w poniedziałek, 30 lipca o godzinie 15 w murach domu kultury będzie można zobaczyć spektakl w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek pod tytułem „Alicja w Krainie Czarów”.

Źródło:vivi24