Świetny bieg Karoliny Kołeczek na mistrzostwach Polski. Ma srebro i rekord życiowy

dor
Karolina Kołeczek (z lewej) w Toruniu pobiła rekord życiowy i została wicemistrzynią Polski. Fot. PZLA/Marek Biczyk
Pochodząca z Sandomierza Karolina Kołeczek zdobyła srebrny medal na 63. Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w Toruniu.

Finał biegu na 60 metrów przez płotki z udziałem byłem zawodniczki Wisły Junior Sandomierz był najbardziej emocjonującym wydarzeniem sobotniej rywalizacji w Toruniu. Stoczyłą ona fenomenalny pojedynek z Klaudią Siciarz z AZS AWF Kraków.

Siciarz w finale uzyskała znakomity czas 7.95. To jej rekord życiowy i obecnie trzeci wynik w Europie! Srebro zdobyła Karolina Kołeczek, obecnie reprezentująca AZS UMCS Lublin. Uzyskała świetny czas 8.03, który jest jej rekordem życiowym.

- Fajnie, że jest Klaudia. Samemu ciężko się szybko biega, a teraz rywalizujemy ze sobą na wysokim poziomie – mówiła Karolina Kołeczek dla strony Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Brąz zdobyła Urszula Bhebhe – 8.33.