Świetny mecz przyszłego zawodnika PGE VIVE. 10/10 w Lidze Mistrzów

PK
HBC Nantes
Świetny mecz w Lidze Mistrzów Nicolasa Tournata, obrotowego francuskiego HBC Nantes, który podpisał kontrakt z PGE VIVE Kielce.

23-letni francuski obrotowy oddał w meczu Ligi Mistrzów z IFK Kristianstad 10 rzutów i wszystkie były skuteczne! Niektóre bramki Tuornarta były niezwykle widowiskowe.

ZOBACZ PIĘKNĄ BRAMKĘ NICOLASA TOURNATA W MECZU Z IFK KRISTIANSTAD

HBC Nantes pokonało u siebie mistrzów Szwecji 34:25 (19:11). Tournat będzie zawodnikiem klubu z Kielc od 2019 lub 2020 roku, zastepując Julena Aginagalde.

100-procentowo skuteczny (4/4) był w meczu Ligi Mistrzów Paweł Paczkowski, prawy rozgrywający wypożyczony z PGE VIVE do Motoru Zaporoże. Ukraińcy zremisowali na wyjeździe z Besiktasem Stambuł 28:28, prowadząc do przerwy 17:14. Dla Motoru to drugi z rzędu remis w Lidze Mistrzów. W poprzedniej kolejce zespół z Zaporoża zremisował u siebie z Metalurgiem Skopje identycznym wynikiem.

Bramki w Lidze Mistrzów zdobyli także inni, wypożyczeni z kieleckiego klubu gracze. Celje Pivovarna Lasko zremisowało z Mieszkowem Brześć 33:33 (18:15), Daniel Dujszebajew zdobył dla gospodarzy 2 bramki (6 rzutów), a Branko Vujović miał skuteczność 1/1. W Mieszkowie najskuteczniejszym graczem był były playmaker klubu z Kielc, Dmitrij Nikulenkow (7/9), bramki zdobywał również były kielecki obrotowy, Rastko Stojković (3/5). Celje w 57 minucie wygrywało 33:30, ale Białorusinom udało się doprowadzić do remisu.