Świetny mecz Wolffa. Ale jest też zła wiadomość dla PGE VIVE

PK
Polska Press
Znakomity mecz Andreasa Wolffa, bramkarza, który w 2019 roku przejdzie do PGE VIVE Kielce. Ale wyjazdowa wygrana THW Kiel nad SG Flensburg-Handewitt w Lidze Mistrzów to zła wiadomość dla kieleckiej drużyny.

Derby Szlezwiku-Holsztyna były emocjonującym widowiskiem, choć mało przypominały pierwszy mecz obu drużyn w Lidze Mistrzów, który zakończył się remisem 20:20. Już w 16 minucie za ostry faul czerwoną kartkę zobaczył podstawowy obrońca gospodarzy, Tobias Karlsson. Obie drużyny postawiły na szybką grę i mocny atak, słabiej grały obrony i bramkarze.

Sytuację zmieniło wejście do bramki gości w 13 minucie Andreasa Wolffa. Reprezentacyjny golkiper Niemiec „na dzień dobry” obronił dwa rzuty karne i kilka sytuacji sam na sam (w całym meczu obronił cztery karne i w sumie 18 piłek, z czego połowę z „czystych” pozycji). Od tego momentu niemal cały czas na prowadzeniu byli kilończycy. Flensburg miał w końcówce teoretyczne szanse na doprowadzenie do remisu, ale Wolff minutę przed końcem obronił kontratak, przesądzając losy zwycięstwa.

Ale wygrana „Zebr” toi zła wiadomość dla PGE VIVE Kielce, bo czwarte w tabeli grupy B Ligi Mistrzów THW ma w tej chwili już trzy punkty przewagi nad piątymi kielczanami, którzy w sobotę o godzinie 18 grają na wyjeździe z Telekomem Veszprem.

ZOBACZ OBRONY ANDREASA WOLFA W MECZU Z FLENSBURGIEM

SG Flensburg-Handewitt – THW Kiel 30:33 (15:16)
SG Flensburg-Handewitt: Andersson (1.-40., 8 obron), Möller (40.-60., 6 obron) - Karlsson, Glandorf 7, Mogensen 1, Svan 3, Wanne 7, Jeppsson 4, Steinhauser 1, Zachariassen 1, H. Toft Hansen 1, Lauge 2, Klein, Mahé 4 (1).

THW Kiel: Landin (1.-13., 2 obrony), Wolff (13.-60., 18 obron/4 karne) - R. Toft Hansen 2, Firnhaber, Dissinger 6, Wiencek 5, Ekberg 4, Zeitz 4, Frend Öfors, Rahmel, Dahmke 3, Zarabec, Vujin 3, Nilsson 6.