Świetny start karateków z Morawicy i Piekoszowa na mistrzostwach Europy. W Sofii wywalczyli trzy medale. Zobaczcie zdjęcia

Dorota Kułaga
Świetnie spisali się zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów na Mistrzostwach Europy w karate w Sofii. W kategorii U21 złoto zdobył Piotr Węgliński, srebro w kategorii U16 wywalczyła Kinga Rabiej, a brązowy medal w kategorii kata team trafił do zespołu w składzie: Sylwia Kazimierska, Zuzanna Pacek oraz Piotr Węgliński.

Świetny start karateków z Morawicy i Piekoszowa na mistrzostwach Europy

Tegoroczne Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushinkai odbyły się w stolicy Bułgarii Sofii. Świetnie spisali się podopieczni sensei Andrzeja Horny.

Piotr Węgliński to uczeń IV klasy technikum informatycznego w Łopusznie. Od 10 lat trenuje karate w Klubie Karate Morawica i Piekoszów pod czujnym okiem sensei Andrzeja Horny. Od pięciu lat jest powoływany do Kadry Narodowej i reprezentuje z sukcesami Polskę na arenie międzynarodowej. W Sofii zdobył złoty medal, zostając mistrzem Europy w kategorii kumite (walka) U21 do 70 kg.

Brązowy medal w kategorii kata team zdobył zespół w składzie: Sylwia Kazimierska, Zuzanna Pacek oraz Piotr Węgliński. Srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Europy w kat. kumite U16 uzyskała Kinga Rabiej. Mistrzostwo Europy i złoty medal w kat. U21 po trzech niezwykle zaciętych walkach zdobył Piotr Węgliński.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników, wypadli znakomicie. Staramy się promować naszą gminę biorąc udział w turniejach na całym świecie. Składam serdeczne podziękowania pod adresem burmistrza Miasta i Gminy Morawica Mariana Burasa oraz wszystkich sponsorów, którzy wspomogli nas finansowo.- dodał Pan Andrzej Horna.

Klub Karate Morawica dziękuje sponsorom: Firmie ROWE Motor Oil, Kopalni Wola Morawicka, Metabex Pana Roberta Cieśli, IMPOLEX Pana Tomasz Kasperek i Spółka, Dary Lasów Państwowych Nadleśniczego Pana Mateusza Garbacza, Kolporter na ręce prezesa Mirosława Sroki, Zakład Mechaniki Pojazdowe Andrzej i Tomasz Ściubis.