Świetny start siłaczy Tęczy-Społem Kielce na mistrzostwach Europy w Budapeszcie

PK
Archiwum Arkadiusza Znojka
Świetny występ zawodniczek i zawodników Tęczy -Społem Kielce na rozegranych w Budapeszcie mistrzostwach Europy w wyciskaniu leżąc klasycznym. Cztery razy odegrano hymn polski dla reprezentantów tego klubu.

Radosław Rogala zajął pierwsze miejsce w kategorii juniorów młodszych do 53 kilogramów, z wynikiem 60 kg wyciskając swój rekord życiowy.

Zuzanna Kula w kategorii 52 kg juniorek zaliczyła 85 kg, pewnie wygrywając tę kategorię. Karolina Kołata zaliczyła 90 kg i wygrała kategorię +84 kg juniorek.

W konkurencji wyciskanie leżąc wicemistrzem Europy juniorów w kategorii 105 kg został Hubert Jasiński, zaliczając 172,5 kg.

W kategorii juniorek w wyciskaniu leżąc rewelacyjnie wystartowała Karolina Kołata, zaliczając 160 kg w kategorii +84, kg co dało jej nie tylko pierwsze miejsce w kategorii wagowej, ale również tytuł najlepszej juniorki w klasyfikacji open.

W wyjeździe na zawody pomogły finansowo prezydent Kielc Bogdan Wenta, Wydział Sportu Urzędu Miasta Kielce oraz Zarząd PSS Społem w Kielcach, za co serdecznie dziękują zawodnicy i zarząd KS Tęczy-Społem Kielce.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0