Świetny start świętokrzyskich pięściarzy w mistrzostwach Polski. Wszyscy z medalami!

/SAW/, /dor/
Ekipa świętokrzyskich pięściarzy na mistrzostwach w Poznaniu.
Ekipa świętokrzyskich pięściarzy na mistrzostwach w Poznaniu. archiwum
Udostępnij:
W Poznaniu rozgrywane były I Mistrzostwa Polski młodzików w boksie. Wystartowało dziewięciu pięściarzy ze świętokrzyskich klubów i wszyscy wywalczyli medale w imprezie! Rushh Kielce wygrał do tego klasyfikację klubową mistrzostw.

W mistrzostwach wystartowało 65 zawodników z 43 klubów. Świętokrzyska ekipa zdobyła dziewięć medali - dwa złote, jeden srebrny i sześć brązowych. Złote wywalczyli Marcin Rak i Dawid Łakomiec z Rushh, a trener tego klubu, Andrzej Stawski, został uznany najlepszym szkoleniowcem mistrzostw. Z kolei Dawid Łakomiec (trenuje w filli Rushh w Mąchocicach Scholasteria pod wodzą Ireneusza Czapki) został uznany najlepszym pięściarzem imprezy. Kielecki Rushh wygrał klasyfikację klubową, a Świętokrzyskie zajęło drugie miejsce w klasyfikacji województw. Lepsza była jedynie Wielkopolska.

- Dawno już nie było tak udanej imprezy dla świętokrzyskiego boksu. Widać, jak dużo mamy pięściarskich talentów w naszych klubach -ocenił Marian Treliński z Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, sędzia w poznańskich mistrzostwach.

Złote medale: 1. Marcin Rak (waga 54 kg, Rushh, trener Andrzej Stawski), Dawid Łakomiec (68 kg, Rushh, filia w Mąchocicach Scholasterii, trener Ireneusz Czapka).

Srebrny: Eryk Tereszyński (76 kg, Star Starachowice, t. Rafał Rękawik).

Brązowe: Robert Soboń (41,5 kg, Kielecki Klub Kick Boxing Kielc, t. Marek Soboń), Mateusz Samiec (50 kg, Star, t. Władysław Listek), Sebastian Karyś (52 kg, Rushh, t. Czapka), Maciej Mojecki (56, kg, Rushh, t. Stawski), Patryk Hedhili (59 kg., KSZO Ostrowiec, t. Eugeniusz Cioch), Krzysztof Dzida (76 kg, Rushh, t. Stawski).

Punktacja okręgowa: 1. Wielkopolska, 2. Świętokrzyskie, 3. Lubelskie. Punkitacja klubowa: 1. Rushh Kielce, 2. Gwarek Zabrze, 3. Polonia Leszno.