Świetny start świętokrzyskich zawodników w 13. Festiwalu Biegowym w Piwnicznej-Zdroju. Zajmowali miejsca na podium

Dorota Kułaga
Pierwsza z prawej Wioleta Jończyk z Daleszyc w powiecie kieleckim
Pierwsza z prawej Wioleta Jończyk z Daleszyc w powiecie kieleckim Archiwum prywatne
Bardzo dobrze spisali się biegacze z województwa świętokrzyskiego w 13. Festiwalu Biegowym, rozegranym w Piwnicznej - Zdroju i okolicach. Wywalczyli kilka miejsc na podium.

Michał Bąk z Chełmiec w gminie Strawczyn zajął drugie miejsca w biegu na 15 kilometrów z czasem 49.03, uplasował się też na drugiej pozycji w Koral Maratonie z wynikiem 2:38.13. Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl najlepszą wśród kobiet na trasie maratonu była Lidia Czarnecka z Bliżyna - 3:14.22, a na drugiej pozycji uplasowała się Barbara Przeworska z Łącznej - 3:22.02.

Reprezentujący STS Skarżysko-Kamienna Kamil Walczyk był drugi na dystansie 10 kilometrów - 29.04 i w półmaratonie - 1:10.35. Został mistrzem Polski masters w tych obydwu biegach, w których triumfował Bogdan Semenowicz z Ukrainy.

W biegu na 10 kilometrów, jak informuje portal www.la.kielce.com.pl czwarty był Aleksander Dragan z Kielc - 30.12, a wśród kobiet na czwartej pozycji uplasowała się Sabina Jarząbek z KKL Kielce - 34.06. Warto jeszcze odnotować, że Klaudia Szmigiel z Nadiru Jędrzejów wygrała bieg nocny na 7 kilometrów - 27.30, a Lidia Czarnecka była trzecia na 15 kilometrów - 58.43.

Katarzyna Pawłowska zajęła 4 miejsce w biegu na 10 kilometrów i na 3 kilometry oraz 2 miejsce w biegu górskim na 11 kilometrów. Sebastian Łukasiewicz zajął drugie miejsce w kategorii w półmaratonie. Na słowa uznania zasłużyła rodzina Jamioł z Kielc. Ignaś zajął drugie miejsce w kategorii chłopców w kategorii 9-10 lat, Miłosz w tej samej kategorii był piąty. W biegu rodzinnym składającym się z rodziców (Anna i Michał Jamioł) i Antka było wysokie drugie miejsce. Michał Jamioł zajął pierwsze miejsce w półmaratonie w swojej kategorii wiekowej, wygrał też w biegu na milę.

- To był największy festiwal biegowy w Polsce. Przez trzy dni odbyło się mnóstwo biegów. Świetnie wypadli biegacze z Kielc i całego województwa świętokrzyskiego - mówiła Wioleta Jończyk, która zajęła pierwsze miejsce w biegu górskim na 11 kilometrów.