Świetny start w 31. Biegu Powstania Warszawskiego. Pierwsze miejsce Sabiny Jarząbek, drugie pozycje Łukasza Woźniaka i Tomasza Biskupskiego

Dorota Kułaga
Łukasz Woźniak był drugi w biegu na 5 kilometrów.
Łukasz Woźniak był drugi w biegu na 5 kilometrów. Archiwum prywatne/Facebook
Bardzo dobrze spisali się biegacze z województwa świętokrzyskiego w 31. Biegu Powstania Warszawskiego. Sabina Jarząbek zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet, a Łukasz Woźniak był drugi w rywalizacji mężczyzn.

Sabina Jarząbek z KKL Kielce licząca 5 kilometrów trasę pokonała w 17 minut i 24 sekundy. Wśród mężczyzn na drugiej pozycji sklasyfikowany został Łukasz Woźniak ze Strawczyna z wynikiem 15.29.
-Jestem zadowolony z tego startu. To było niesamowite przeżycie. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu i upamiętnić naszych bohaterów - powiedział Łukasz Woźniak.

- Zwycięstwo w 31 Biegu Powstania Warszawskiego! Udział w biegu z taką tradycją to niesamowite przeżycie, cała oprawa i organizacja robi wrażenie! A bieg jak to bieg do łatwych nie należał, w samotnym biegu, po niespełna 4 tygodniach treningu - napisała w mediach społecznościowych Sabina Jarząbek.

W biegu na dystansie 10 kilometrów drugi był Tomasz Biskupski z Sukowa, który reprezentował grupę Zabiegani w Kielcach i LKB Rudnik. Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl uzyskał czas 31.42, tracąc 16 sekund do zwycięzcy, Mariusza Giżyńskiego z Warszawy. Czwarty był Aleksander Dragan z Kielc - 32,09.

- Wyjątkowy 31. Bieg Powstania Warszawskiego kończę na 2 miejscu. Musiałem uznać wyższość ikony polskich biegów długich Mariusza Giżyńskiego. Na starcie kilka tysięcy osób śpiewa Mazurka Dąbrowskiego... Ten wieczór pozostanie w mojej pamięci na długo - napisał w mediach społecznościowych Tomasz Biskupski.

Start do obydwu biegów był spod Pomnika Powstania Warszawskiego, a meta koło stadionu Polonii Warszawa. Dystans 10 kilometrów pokonały 4132 osoby, a 5 kilometrów 2363.