Świetny start zawodników LKB Rudnik na mistrzostwach Polski w biegach górskich. Złoto zdobyli Sylwester Lepiarz i Martyna Kantor [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Sylwester Lepiarz zdominował kategorię seniorów i zdobył złoto. Bardzo dobrze spisała się Martyna Kantor, która również sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski. Fot. Archiwum klubu
W minioną sobotę zawodnicy LKB Rudnik wzięli udział w Goniacka - PZLA Mistrzostwach Polski w biegach górskich seniorów, juniorów i młodzików w Bielsku – Białej.

Rewelacyjnie zaprezentował się niezastąpiony i w bardzo dobrej formie Sylwester Lepiarz, gdzie zdominował kategorie seniorów i sięgnął po najwyższy stopień podium, Bardzo dobrze spisała się Martyna Kantor, która również sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski, 5 miejsce zajął Piotr Jaśtal.

Trzecią pozycję w kategorii kobiet do 20 lat zajęła Urszula Paprocka, 17 miejsce kategoria M-30 wywalczył Jacek Długosz - wszyscy starowali na najdłuższym dystansie 12 kilometrów.

W młodszych kategoriach wiekowych równie dobrze spisali się zawodnicy LKB Rudnik: Jakub Słomiński zajął 2 miejsce na dystansie 1,2km w kategorii dziecko starsze, Dariusz Sikora zajął 8 miejsce na dystansie 6,4 kilometra juniorów młodszych, Mikołaj Pawłoś – 9 miejsce na dystansie 6,4 kilometra juniorów młodszych, Jan Wiecha – 16 miejsce na dystansie 6,4 km juniorów młodszych, Karolina Kwiatek – 12 miejsce na dystansie 6,4 km juniorów młodszych, Juliusz Lipa – 14 miejsce na dystansie 2,7 km młodzików, Weronika Pater – 23 miejsce na dystansie 2,7 km młodzików, Amelia Barańska – 13 miejsce na dystansie 1,2 km w kategorii dzieci starsze,
Zuzanna Jędrzejewska – 19 miejsce na dystansie 1,2 km dzieci starsze, Lena Słomińska – 21 miejsce na dystansie 800 m dzieci młodsze.

- Wszyscy nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie, jak na czasy pandemiczne, kiedy jesteśmy ograniczeni w realizacji planu treningowego. Gratulujemy wszystkim dobrych wyników i czekamy na jeszcze więcej emocji - powiedział Sylwester Dudek, prezes LKB Rudnik.