Świetny występ bilardzistów na mistrzostwach Polski w Kielcach. Medale zdobyli Tomasz Kapłan, Michał Turkowski i Dominika Pawełczyk

Dorota Kułaga
Świetnie spisali się zawodnicy i zawodniczki z województwa świętokrzyskiego w drugim dniu turnieju Mistrzostw Polski w Bilard rozgrywanych w hotelu Binkowski w Kielcach.

W kategorii mężczyzn zawodnik Nosanu Kielce Tomasz Kapłan zdobył złoty medal w odmianie 10 bil pokonując w finale Wojciecha Szewczyka (Dekada Sosnowiec) 7-4. Klubowy kolega Tomka Michał Turkowski (Nosan Kielce) wywalczył natomiast brązowy medal przegrywając walkę o finał z Tomaszem Kapłanem 6-7. W kategorii kobiet brązowy medal wywalczyła Dominika Pawełczyk (UKS Miłek Wiślica), a złoto zdobyła Izabela Łącka (UKS Fair Play Jaworzno). Do rozegrania została jeszcze jedna odmiana 9 bil. Mistrzów poznamy w piątek. Również w piątek o godzinie 15.00 odbędzie się ceremonia dekoracji i zakończenie Mistrzostw .