Świetny występ lekkoatletów „Słoneczka” Busko-Zdrój na zawodach w Spale. Zobacz zdjęcia

Damian Wiśniewski
Lekkoatleci Słoneczka Busko-Zdrój pokazali się bardzo dobrze
Lekkoatleci Słoneczka Busko-Zdrój pokazali się bardzo dobrze archiwum klubu
Trójka lekkoatletów Klubu Sportowego „Słoneczko” uczestniczyła w Halowych Ogólnopolskich Mistrzostwach Czwartków Lekkoatletycznych połączonych z Mistrzostwami „Lekkoatletyka dla każdego!”.

Świetny występ lekkoatletów „Słoneczka” Busko-Zdrój na zawodach w Spale

Z świetnej strony zaprezentowała się Gabriela Parada, która w debiucie na dystansie 1000m wywalczyła złoty medal, wyprzedzając drugą zawodniczkę o 3 sekundy. Czas w jakim Gabriela pokonała 1000m (3:25.00) daje jej obecnie 6 wynik w historii Polski na tym dystansie w kategorii U12 oraz pierwszy w tegorocznych tabelach.

Bardzo dobrze wypadli również debiutanci na imprezie ogólnopolskiej. Damian Wróbel pobijając rekord życiowy zajął 6 miejsce w biegu na 600m, natomiast Oliwia Ziętek w biegu na 1000m była 12.

Na zawodach wystartowało ponad 700 osób z całej Polski tylko z dwóch roczników- 2011-2010, co świadczy o randze imprezy. Kolejny sukces naszych zawodników bardzo cieszy, jest to przede wszystkim nagroda dla nich za ciężką pracę treningową, a potencjał który w nich drzemie mam nadzieje że sprawi, że jeszcze o nich będzie głośno. Podziękowania kieruję również do rodziców za ogromne zaangażowanie i finansowanie wyjazdów- Damian Sator, trener i prezes KS „Słoneczko”

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0