Świętokrzyscy kickbokserzy zdobyli siedem medali w Lubaniu

Dorota Kułaga
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Kielc i Ostrowca na Mistrzostwach Polski Full Contact Juniorów i Seniorów, które w miniony weekend odbyły się w Lubaniu.

Robert Soboń ze Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w kategorii 54 kilogramów. W półfinale pokonał 3:0 Roberta Wiśniewskiego (Beniaminek 03 Starogard Gdański), a w finale wygrał w II rundzie przez RSC z Sewerynem Wiśniewskim (Ziętek Team).

Jego klubowa koleżanka Gabriela Bednarowicz została mistrzynią Polski seniorek w kategorii 56 kilogramów. Mateusz Jakubowski z Kielc w wadze 63,5 kilograma został wicemistrzem Polski juniorów młodszych, a Sylwia Kaczmarczyk wywalczyła "srebro" w kategorii 52 kilogramów juniorek starszych. W zawodach w kick boxingu wystartowało 231 zawodników z 58 klubów.

Mateusz Jakubowski stoczył trzy walki, pokonując kolejno - w pierwszej przez RSC w II rundzie Kacpra Michalaka, w półfinale wygrał przez RSC w I rundzie z Jędrzejem Zabłockim. W finale przegrał na punkty z reprezentantem Polski Mateuszem Dymkiem.

Sylwia Kaczmarczyk w półfinale wygrała w II rundzie przez RSC z Joanną Rybińską, w finale przegrała na punkty z Dominiką Kaczmarek. Gabriela Bednarowicz w półfinale wygrała 3:0 z Katarzyną Palicką, w finale z Klarą Kleczkowską. Trójka kieleckich zawodników - Robert Soboń, Mateusz Jakubowski i Gabriela Bednarowicz - wkrótce otrzyma powołania na konsultację kadry narodowej w odmianie full contact.

Na mistrzostwach Polski w Lubaniu dobrze wypadli też zawodnicy Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki. Złoty medal zdobyła Ewa Pietrzykowska w kategorii juniorek do 60 kilogramów. Została też wybrana na najlepszą zawodniczkę turnieju wśród juniorek.

Anna Gruszczyńska wywalczyła srebrny medal w juniorkach w kategorii 48 kilogramów, a "brąz" w kategorii 52 kilogramów zdobyła Justyna Falkiewicz.