Świętokrzyscy pływacy z medalami mistrzostw Polski w pływaniu

/waf/
Dwa medale wywalczone w Opolu to pierwsze w karierze Sebastiana Książka medale mistrzostw Polski. Waldemar Frańczak
Dwa brązowe medale wywalczyli świętokrzyscy pływacy na zimowych mistrzostwach Polski juniorów 17-18 lat.

W Opolu od piątku do niedzieli odbywały się mistrzostwa Polski juniorów 17-18 lat na basenie 25-,metrowym. O medale ubiegało się ponad 350 zawodniczek i zawodników ze 115 klubów. W tym gronie było również ośmioro pływaków ze świętokrzyskich klubów.

Najlepszy występ zanotował 18-latek Sebastian Książek z KSZO Ostrowiec Św. Uczeń ostrowieckiego Zespołu Szkól Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego wywalczył dwa brązowe medale: 200 metrów (1:50,08) i 400 metrów (3:51,41) stylem dowolnym. Był także 5. na 1500 m kraulem- 15:38,44.

Bardzo udanie startowała Karolina Długołęcka z Unii Busko-Zdrój, trenująca w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Karolina we wszystkich swoich konkurencjach kwalifikowała się do finałów A. Niestety, zabrakło jej medalu. Najbliżej tego była na 200 metrów stylem motylkowym (2:18,67) i 100 m zmiennym (1:05,31), gdzie zajęła 4. miejsca. Lokatę niżej ukończyła finałowy wyścig na 50 m grzbietowym (29,33), natomiast na 7. miejscu przypłynęła na 100 m motylkowym, z rezultatem 1:03,57. W finale 200 m zmiennym była 10. z wynikiem- 2:31,15.

Z innych osiągnięć naszych pływaków warto odnotować 11. miejsce Piotra Bujaka z Salosu Kielce na 1500 m kraulem i udział Jana Dytkowskiego z KSZO w finale B 400 metrów kraulem. Ukończył konkurencję na 15. miejscu.

Pozostali nasi zawodnicy: Anna Gad (Delfin Połaniec), Igor Szafarczyk (Korona - Swim Kielce), Patryk Kowalski (Unia Busko-Zdrój) i Mateusz Krycia (KSZO) zajmowali dalsze lokaty.