Świętokrzyska Gala Wolontariatu w Kielcach z nagrodami

  Świętokrzyska Gala Wolontariatu w Kielcach z nagrodami

  Marzena Smoręda

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Klub Wolontariusza Amicus nagrodzony Laurem Wolontariatu.

  Klub Wolontariusza Amicus nagrodzony Laurem Wolontariatu. © Łukasz Zarzycki

  W piątek, 5 grudnia, w Filharmonii Świętokrzyskiej nagrodzono za pracę i poświęcenie na rzecz innych ludzi.
  Klub Wolontariusza Amicus nagrodzony Laurem Wolontariatu.

  Klub Wolontariusza Amicus nagrodzony Laurem Wolontariatu. © Łukasz Zarzycki


  Krystyna Bałazy Łukasz Zarzycki

  Krystyna Bałazy
  (fot. Łukasz Zarzycki)

  IX Świętokrzyska Gala Wolontariatu pokazała, jak wielu ludziom w naszym regionie nie jest obojętny los innych. Na uroczystość przybyli wszyscy, którzy czynią dobro zrzeszeni w Regionalnym Centrum Wolontariatu oraz Diecezjalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach.
  Miłosierni dla innych

  Kolejny raz uhonorowano osoby, które na co dzień działają na rzecz miłosierdzia.
  Spośród nominowanych 33 osób i organizacji wybrano najbardziej zasłużonych w służbie drugiemu człowiekowi. W tym roku nagrodzono Krystynę Bałazy, Sławomira Krupę oraz Klub Wolontariusza Amicus. Wybrano też miejsca przyjazne wolontariuszom. Wśród nich znalazły się: VI Liceum Ogólnokształcące imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach, Klub Sportowy Vive Tauron Kielce, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 imienia Stanisława Staszica we Włoszczowie.

  Kim są laureaci?

  Jak uzasadniono wybór, Krystyna Bałazy z Ostrowca Świętokrzyskiego to osoba, która zna przepis na długie i pełne radości życie. Najważniejsze dla niej to robić to, co się naprawdę kocha. Wykorzystując swoje talenty, zaraża aktywnością i zapałem wszystkich wokoło, niezależnie od wieku. Razem z ośrodkami kultury organizuje różnorakie warsztaty. Jest założycielką Zespołu Tańca Ludowego. Prowadzi zajęcia rekreacyjno-sportowe dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, organizuje imprezy kulturalne dla dzieci. W ten sposób stara się pobudzać społeczność lokalną, budować więzi międzypokoleniowe, krzewić tradycje. Jednocześnie zawsze pełna szacunku dla drugiego człowieka, otwarta na jego potrzeby, wrażliwa i skromna.

  Członkowie Klubu Wolontariusza Amicus z Buska-Zdroju starają się docierać do najbardziej potrzebujących, niosąc uśmiech i wsparcie. Działają od 2011 roku. Zbierają fundusze dla podopiecznych hospicjum, kwestują na potrzeby lokalnych inicjatyw, organizują rekordowe zbiórki krwi, wspierają dzieci i młodzież z rodzin w trudnej sytuacji materialnej, pamiętają o mieszkańcach Domu Pomocy Społecznej. Doskonale rozumieją co znaczy być "pożytecznym i nieść pomoc bliźnim".

  Sławomir Krupa z Kielc swoją przygodę z wolontariatem rozpoczął na studiach, 12 lat temu. Brał udział w licznych zbiórkach żywności, festynach, koncertach charytatywnych, pomagał osobom indywidualnym. Od 2012 roku organizuje imprezy rekreacyjno-sportowe, w których łączy swoje dwie największe pasje, którymi są wolontariat i piłka nożna. Współpracuje z Diecezjalnym Centrum Wolontariatu, bierze czynny udział w projekcie Szlachetna Paczka, współdziała z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z KIELC

  Sławomir Krupa Łukasz Zarzycki

  Sławomir Krupa
  (fot. Łukasz Zarzycki)


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone