Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego powołana. Zobacz skład [ZDJĘCIA]

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego V kadencji
W piątek 11 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik wręczyli nominacje członkom Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji. Nowym przewodniczącym został Damian Gad.

W jej skład weszli przedstawiciele marszałka, sejmiku, wojewody oraz sektora pozarządowego.

- Spotkanie jest początkiem naszej współpracy, która mam nadzieję, będzie owocna i dzięki której podejmiemy wspólnie wiele inicjatyw w zakresie działalności pożytku publicznego. Życzę Państwu energii do działania i powodzenia w realizacji zadań – mówił marszałek Andrzej Bętkowski.

Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego liczy 12 osób. Jej kadencja trwać będzie do 2024 roku. Rada ma prawo wyrażania opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych. Konsultuje między innymi programy współpracy samorządu województwa z sektorem pozarządowym, opiniuje projekty uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących zadań publicznych i sprawy związanych z ustaleniem ich standardów. Udziela także pomocy w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi. Jednym z ważniejszych zadań Rady jest opiniowanie Strategii Rozwoju Województwa.

W skład Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2021 – 2024 weszło: trzech przedstawicieli marszałka, jeden przedstawiciel wojewody, dwóch przedstawicieli sejmiku województwa oraz sześciu członków reprezentacji organizacji pozarządowych. Wśród nich znaleźli się:

 • Marek Bogusławski – Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
 • Agnieszka Buras – Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
 • Damian Gad – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
 • Piotr Kisiel – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
 • Magdalena Kusztal – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
 • Marcin Bęben – Dyrektor Generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.
 • Ksiądz Krzysztof Banasik – Caritas Diecezji Kieleckiej.
 • Karolina Kasprzycka – Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
 • Paweł Kwietniewski – Futerski – Fundacja imienia Stefana Artwińskiego w Kielcach.
 • Paulina Papka – Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Kielcach.
 • Tomasz Rejmer – Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka.
 • Tomasz Tkaczyk – Stowarzyszenie Patriotyczne w Kielcach.

– Mam nadzieję, że Rada składająca się z członków o tak bogatym doświadczeniu zawodowym i społecznym będzie nas mocno wspierać swoimi pomysłami. Ufam, że będziecie Państwo dążyć do podniesienia standardów współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi, działającymi w zakresie pożytku publicznego. Liczymy na dobrą i aktywną współpracę – powiedziała wicemarszałek Renata Janik.

Podczas pierwszego posiedzenia Rada wybrała ze swojego grona Przewodniczącego Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego – Damiana Gada, Wiceprzewodniczących - księdza Krzysztofa Banasika i Piotra Kisiela oraz Sekretarza – Paulinę Papkę. Zaopiniowała także projekt uchwały Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w sprawie zmiany Uchwały Nr XXVI/360/20 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 23 listopada 2020 r. w sprawie przyjęcia do realizacji Programu Współpracy Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z Organizacjami Pozarządowymi na 2021 rok.

[promo]5527[/promo]

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Ania

Bębenku misiu pysiu

Dodaj ogłoszenie