Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar w Kielcach z tytułem "Inwestycja przyszłości" od Forum Inteligentnego Rozwoju

Redakcja
Tak będzie wyglądał kampus w Kielcach
Tak będzie wyglądał kampus w Kielcach
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju w kategorii "Inwestycja przyszłości" dla Głównego Urzędu Miar. Instytucja została wyróżniona za budowę Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego w Kielcach. Statuetki i certyfikaty przekazano podczas uroczystej gali 7. Forum Inteligentnego Rozwoju.

Wydarzenie odbyło się w dniach 6-7 czerwca w Uniejowie. Nagroda jest przyznawana za innowacyjną działalność oraz otwartą komunikację w zakresie przedstawiania korzyści dla rozwoju gospodarki i społeczeństwa.

- Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny GUM realizowany w konsorcjum z Politechniką Świętokrzyską stanie się wkrótce centrum polskiej metrologii – powiedział prezes Głównego Urzędu Miar profesor Jacek Semaniak. - W Kielcach powstaną wyjątkowe w skali kraju laboratoria wyposażone w aparaturę o najwyższym światowym standardzie. To zupełnie nowa jakość w polskiej gospodarce i szansa dla polskich przedsiębiorców na rozwój w nieosiągalnych dotąd kierunkach – dodał Jacek Semaniak.

Dokładnie te atuty inwestycji doceniła kapituła konkursu, która przyznawała wyróżnienia. Kampus Głównego Urzędu Miar w Kielcach to niezwykła szansa rozwojowa nie tylko dla krajowej nauki, ale również przemysłu i przedsiębiorstw z wielu różnych branż. Nowoczesne wyposażenie laboratoriów pozwoli na dynamiczną integrację przemysłu z nauką i przełoży się na rozwój badań naukowych zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim. Efekty tej kooperacji będzie można wykorzystywać w innowacyjnych gałęziach produkcji.

- Przedsięwzięcie Głównego Urzędu Miar ma charakter unikalny. Doskonale przemyślana lokalizacja u podnóża góry Hałasa w południowej części Kielc zapewni minimalny wpływ warunków środowiskowych i zakłóceń prowadzonych badań i testów. To z kolei przełoży się na zwiększenie możliwości technicznych i wyższą jakość prowadzonych badań - podkreślił profesor Jacek Semaniak.

Kampus rozpocznie działalność badawczą na początku 2024 roku i będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu na świecie.

Celem Forum Inteligentnego Rozwoju jest upowszechnianie nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które mają szansę na sukces rynkowy i polepszenie standardu i bezpieczeństwa życia. Wydarzenie jest również platformą do dyskusji i indywidualnych rozmów pomiędzy przedstawicielami biznesu, samorządu, nauki, rządu oraz szansą na promocję i lepsze wykorzystanie pracy innowatorów w gospodarce.

Tegoroczna edycja skupiała się na tematach związanych ze sztuczną inteligencją, usługami smart city, przemysłem 4.0, przemysłem kosmicznym, ekoinnowacjami, cyfryzacją gospodarki oraz odnawialnymi źródłami energii. Wzięło w niej udział ponad 300 innowatorów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie