Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Świętokrzyskie jest kobietą”. W Maleńcu gościły Katarzyna Gärtner, Marzena Kądziela, Dorota Duda i Teresa Krawczyk

(red)
Bohaterki spotkania: Katarzyna Gärtner, Marzena Kądziela, Dorota Duda i Teresa Krawczyk z wicemarszałek województwa Agatą Binkowską, malarką i poetką Elżbietą Musiał oraz prowadzącymi spotkanie Sylwią Bętkowską i Katarzyną Perdyńską – Zarzeczny
Bohaterki spotkania: Katarzyna Gärtner, Marzena Kądziela, Dorota Duda i Teresa Krawczyk z wicemarszałek województwa Agatą Binkowską, malarką i poetką Elżbietą Musiał oraz prowadzącymi spotkanie Sylwią Bętkowską i Katarzyną Perdyńską – Zarzeczny Archiwum
Ponad sto osób uczestniczyło w piątkowym spotkaniu pod hasłem „Kobieta i… co dalej” zorganizowanym w malenieckim muzeum z inicjatywy wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Agaty Binkowskiej. To jedno z działań inicjatywy „Świętokrzyskie jest kobietą”.

- „Świętokrzyskie jest Kobietą” to inicjatywa jednoczenia kobiet wokół wspólnych celów i motywowanie ich, by udało im się je osiągnąć – informuje pani wicemarszałek. - Wspieramy poczucie lokalnej tożsamości, cenimy społeczne wartości, wzmacniamy więzi oraz siebie nawzajem, prowokujemy do dyskusji, wywołujemy refleksje. Organizujemy wiele spotkań, podczas których kobiety nietuzinkowe opowiadają o swych działaniach.

W piątkowe późne popołudnie w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym bohaterkami spotkania były: Katarzyna Gärtner. Marzena Kądziela, Dorota Duda i Teresa Krawczyk. Rozmowę z nimi prowadziły: Sylwia Bętkowska i Katarzyna Perdyńska – Zarzeczny. Pytały między innymi o marzenia, przekraczanie życiowych granic, motywację do działania, wybory życiowe. Katarzyna Gärtner, znakomita kompozytorka, autorka przebojów wykonywanych przez Marylę Rodowicz, Halinę Frąckowiak czy zespół „2 plus 1” zdradzała motywy porzucenia wielkiego świata i sprowadzenie się do zrujnowanego starego młyna w powiecie koneckim. Marzena Kądziela, dziennikarka i podróżniczka opowiadała, jak marzenia motywowały ją do dalekich podróży po niemal wszystkich kontynentach. Dorota Duda tłumaczyła, dlaczego została nauczycielką, a potem także samorządowcem. Teresa Krawczyk zaś informowała o tym, jak wraz z mężem tworzyła Muzeum Ludowe w Adamowie. Na koniec swoje przemyślenia na temat motywacji, marzeń i kariery zawodowej zdradziła także wicemarszałek Agata Binkowska.

- To, co zgromadzone na sali panie, ale także panowie, którzy im towarzyszyli, usłyszeli od naszych bohaterek, pokazało, że doskonale można łączyć wychowywanie dzieci, tworzenie ciepłego ogniska domowego z twórczą pracą, działalnością społeczną, a także spełnianiem swoich marzeń – podsumowała Agata Binkowska. – Mam nadzieję, że opowieści znanych mieszkanek powiatu koneckiego zainspirowały do działania, nowych pomysłów i aktywności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie