Świętokrzyskie piłkarki ręczne zagrają o piąte miejsce

/PK/
Kadra województwa świętokrzyskiego zagra o piąte miejsce rozgrywanego w Jeleniej Górze turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt. W meczu półfinałowym o miejsca 5-8, nasz zespół pokonał ekipę Kujawsko-Pomorskiego.

Świętokrzyskie - Kujawsko-Pomorskie 23:19 **(8:11).**

Świętokrzyskie:Jach, Białek - Strózik, Nowak 3, Skuza, Świtoń 2, Jaśkiewicz 2, Jas 4, Jaworska, Naszydłowska 2, Więckowska 10, Jankowiak, Marcjan, Kusztal, Stępień, Krakowiak.

Po słabszej pierwszej połowie, ekipa świętokrzyskiego zagrała zdecydowanie lepiej w obronie w drugiej części spotkania. Nasz zespół nie dał sobie rzucić bramki przez 10 minut, ze stanu 8:11 wyciągając wynik do 15:11. - Potem dziewczyny grały spokojnie, kontrolując wynik - powiedział trener świętokrzyskich szczypiornistek, Piotr Klusek.

W sobotę, w spotkaniu o piąte miejsce w turnieju, nasz zespół zmierzy się z Zachodniopomorskim.