Świętokrzyskie szczypiornistki piąte na Olimpiadzie Młodzieży

PK
Kamil Markiewicz
Reprezentacja województwa świętokrzyskiego zajęła piąte miejsce na zakończonym w niedzielę w Karczewie turnieju piłki ręcznej dziewcząt Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Nasza ekipa w meczu o miejsca 5-8 pokonała Dolnośląskie 25:24 (16:13), a w spotkaniu o piątą lokatę wygrała z Kujawsko-Pomorskim 24:20 (9:12). Oba spotkania były zacięte. W pojedynku o piątą lokatę rywalki w 21 minucie wygrywały już 11:6, ale Świętokrzyskie zaczęło powoli odrabiać straty. W 32 minucie był remis 13:13, ostatnia faza meczu należała już do naszych szczypiornistek.

- O piąte miejsce zagraliśmy nasz najlepszy mecz w turnieju. Dziewczyny niesamowicie grały w obronie. W ataku było dużo zespołowości i mało błędów własnych. Zadecydowała duża wiara w siebie i równie dużo walki – mówił nam trener świętokrzyskiej ekipy, Zygmunt Kamys, który prowadził drużynę wspólnie z Justyną Lazar.

Świętokrzyskie: Arendarska, Klimas – Pietrzyk 1, -, Gad 1, 0, Kania 1, 6, Obarzanek 2, 0, Zygadlewicz -, 0, Niebudek 6, -, Gocał 1, 2, Bochenek 1, 1, Pastuszka 6, 8, Wawrzycka 6, 6, Munnich, Kusiak.