Świt Ćmielów wygrał na boisku w Kunowie derby powiatu ostrowieckiego

mir
Derby powiatu ostrowieckiego w piłkarskiej klasie okręgowej były dobrym widowiskiem. Mecz toczył się w dobrym tempie i obfitował w wiele sytuacji podbramkowych.

Stal Kunów – Świt Ćmielów 1:3 (0:2), Konrad Kijanka 74 – Piotr Kiljański 4, Hubert Czerpak 41, Dominik Sito 81

Stal: Sobański – Cholewiński (78. Sorbian), Ostrowski, M. Witek (46. R. Haraźny), Wielgus (75. J. Kaczor), A. Witek, R. Kowalski, Kijanka, K. Ronduda, K. Kowalski, Jałocha.

Świt: Dwojak – Sarna (88. Foremniak), Kiljański, Cichocki, Cebula (74. Cioch), Czuba, Czerpak, Mularski (46. Niedbała), Sito, Kotwa (46. Mazepa), Garbala (57. Michałowski).

Przez większą część spotkania dominowali gospodarze, ale napastnicy Stali razili nieskutecznością.
Spotkanie rozpoczęło się bardzo pomyślnie dla gości, bo już w 4 minucie Piotr Kiljański, przy biernej postawie defensorów Stali trafił do siatki gospodarzy. Potem atakowała Stal, ale obrona Świtu spisywała się bardzo dobrze. W 42 minucie znowu zaspali obrońcy Stali i po strzale Huberta Czerpaka było 0:2.

Druga połowa miała podobny przebieg. Gospodarze szturmowali bramkę Świtu, ale bez powodzenia. Dopiero w 74 minucie po kolejnej akcji Stali, strzałem z pola karnego kontaktowego gola strzelił Konrad Kijanka. Wydawało się że Stal „pójdzie za ciosem”, ale kilka minut później strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik meczu Dominik Sito.