Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sylwia Smaczyńska, Krzysztof Marszalik, Tomasz Czyszczoń - Nauczyciele Na Medal w powiecie pińczowskim w kategorii szkoły ponadpodstawowej

ach
I miejsce - Sylwia Smaczyńska (trzecia po lewej).
I miejsce - Sylwia Smaczyńska (trzecia po lewej).
Sylwia Smaczyńska z Liceum Ogólnokształcącego imienia Hugona Kołłątaja w Pińczowie zdobyła tytuł Nauczyciel na medal 2018 w powiecie pińczowskim w kategorii szkoły ponadpodstawowej. Drugie miejsce zajął Krzysztof Marszalik, trzecie Tomasz Czyszczoń.

Zakończyło się głosowanie w akcji Nauczyciela na medal w powiecie pińczowskim. W kategorii nauczyciel szkoły ponadpodstawowej zwyciężyła Sylwia Smaczyńska przed Krzysztofem Marszalikiem i Tomaszem Czyszczoniem. Przedstawiamy laureatów. Wszyscy weszli do finału wojewódzkiego w którym rywalizują o tytuły najlepszych w województwie.

Sylwia Smaczyńska

Praca jako nauczyciel od najmłodszych lat była jej marzeniem. W szkole średniej miłość do języka polskiego i literatury zaszczepiła w niej jej ówczesna pani profesor ucząca od tego przedmiotu. Obecnie naucza języka polskiego - a właściwie zaszczepia pasję i dzieli się wiedzą z zakresu literatury i języka - z uczniami pińczowskiego „Kołłątaja”.

- Jestem nauczycielem od 15 lat. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym mieć jakąś inną pracę. Choć jest naprawdę trudna pod wieloma względami, mogąc cofnąć się w czasie podjęłabym tę samą decyzję - mówi z przekonaniem Sylwia Smaczyńska, Nauczycielka na medal w kategorii szkoły ponadpodstawowe.

I dodaje: - Uważam, że praca jako nauczyciel to misja. To się po prostu czuje. Trzeba tę pracę kochać, wyjść młodzieży naprzeciw, pokazać im drogę, przekazać nie tylko wiedzę, ale też uczyć dobroci i szacunku dla innych. Trzeba też kochać ludzi, być człowiekiem - inaczej to wszystko nie ma sensu.

Sylwia Smaczyńska co roku przygotowuje uczniów do matury z języka polskiego, na której osiągają oni wysokie wyniki z tego przedmiotu. Jak mówi laureatka - to wielka odpowiedzialność i trud. Podkreśla też, że największą satysfakcję odczuwa wtedy, kiedy uczniowie z bardzo dobrymi wynikami kończą „Kołłątaja”, później idą na studia i pracują w różnych miejscach w Polsce. A najbardziej cieszy ją, gdy po wielu latach cały czas o niej pamiętają, odwiedzają i przysyłają życzenia.

- Wtedy mocno czuję, że moja praca ma sens. Wtedy wiem, że mimo iż byłam wymagająca - uczniowie to docenili i doceniają - mówi laureatka.

Pani Sylwia organizuje wiele akcji charytatywnych dla Zespołów Opiekuńczo-Wychowawczych w Pacanowie, Kazimierzy Wielkiej i Winiarach.

Krzysztof Marszalik
Nauczyciel wychowania fizycznego w pińczowskim „Kołłątaju” zajął drugie miejsce. Jest pedagogiem od 1982 roku. Chciał studiować medycynę, ale jak mówi: „Pan Bóg wiedział jaka powinna być jego droga”. Ukończył więc studia w Krakowie, później pracował w szkole podstawowej w Gackach, Pińczowie i aż do dnia dzisiejszego w „Kołłątaju”. Jego rodzice też byli nauczycielami (tata dyrektorem w obecnym „Staszicu”). Jak mówi, przedmiot, którego uczy jest drugim biegunem medycyny - sport ma przecież wpływ na zdrowie młodzieży. Według niego bycie nauczyciele to nie tylko uczenie przedmiotu, ale też przekazywanie wartości, patriotyzmu, odwagi..

Tomasz Czyszczoń
Nauczyciel przedmiotów zawodowych a dokładnie - produkcji roślinnej, a także zajęć praktycznych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu zajął trzecie miejsce. Nauczycielem chciał być od dziecka. Organizuje konkursy i szkolenia dotyczące szeroko pojętej wiedzy rolniczej i BHP. Poza szkołą jest trenerem piłki nożnej zespołu Strzelec Chroberz.

Tak mówi o swojej pracy: - Nauczycielem chciałem być od dziecka,jest to praca wymagająca dużego
wysiłku zwłaszcza psychicznego oraz emocjonalnego zaangażowania. W pracy nauczyciela najbardziej podoba mi się możliwość pracy z młodzieżą i dorosłymi, zdobywanie coraz to nowszych doświadczeń. W naszej szkole zajmuję się prowadzeniem szkoleń dla uczniów, słuchaczy i dorosłych odnoście środków ochrony roślin, organizuję konkursy i szkolenia dotyczące szeroko pojętej wiedzy rolniczej i BHP, przygotowuję uczniów do olimpiad i konkursów wiedzy rolniczej, współpracuję ze środowiskiem lokalnym oraz instytucjami rolniczymi.

Nauczyciel na medal 2018 - wyniki szczegółowe
Oto laureaci akcji Nauczyciel na medal w powiecie pińczowskim. Wszyscy są w finale wojewódzkim. Można oddawać głosy - zasady na echodnia.eu

Nauczyciel klas i-III
1. Anna Szostak, Szkoła Podstawowa w Stępocicach;
2. Iwona Giereś, Szkoła Podstawowa w Młodzawach;
3. Artur Zych, Szkoła Podstawowa w Michałowie.

Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum
1. Wioletta Mitręga, Gimnazjum numer w Pińczowie;
2. Katarzyna Jagiełła, Szkoła Podstawowa w Zagości;
3. Dorota Chrobot, Szkoła Podstawowa numer 2 w Pińczowie.

Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej
1. Sylwia Smaczyńska;
2 Krzysztof Marszalik - obydwoje Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie;
3. Tomasz Czyszczoń, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie