Szachiści rywalizowali w Górnie

Dorota Kułaga
 Paweł Bartkiewicz i Mariusz Cichocki, współorganizator turnieju.
Paweł Bartkiewicz i Mariusz Cichocki, współorganizator turnieju. Archiwum organizatora
W Górnie odbył się Trzeci Turniej Szachów Szybkich o Puchar Wójta Gminy Górno. Zawodnicy rywalizowali w Zajeździe Biały Kruk.

Atrakcyjne nagrody sprawiły, że obsada dopisała. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy ponad 70. Zawodnicy grali w trzech grupach, ale grupa najmłodsza do 12 lat miała osobny turniej.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła Sandra Papierz, reprezentująca Debiut Ostrowiec Świętokrzyski. Wygrała wszystkie 9 rund. Drugi był Paweł Kupis z LUKKS Miedziana Góra, a trzeci Konrad Niebudek - LUKKS Kielce.

Wyniki kategorii A: 1. Piotr Jędras (Victoria Kielce), 2. Wojciech Urban (LUKKS Kielce), 3. Aleksander Kuspak (LUKKS Kielce); kategoria do rankingu 1800: 1. Paweł Bartkiewicz (LUKKS Miedziana Góra), 2. Jerzy Siek (Grom Skarżysko-Kościelne), 3. Mariusz Cichocki (Grom Skarżysko-Kościelne); turniej B do lat 18: 1. Szymon Skawiński (KLIM LUKKS Gambit Starachowice), 2. Michał Polak (LUKKS Kielce), 3. Martyna Tuźnik (LUKKS Nietulisko Duże).

Jak nam powiedzieli Grzegorz Kasperski i Mariusz Cichocki następny turniej w Zajeździe Biały Kruk odbędzie się prawdopodobnie 7 maja.