#SZCZEPIMYSIĘ Bo chcemy wrócić do normalności

Materiał informacyjny Gmina Piekoszów
Pokonanie pandemii COVID-19 i powrót do normalności są możliwe, gdy przerwiemy łańcuch zakażeń. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, wszyscy musimy być solidarni.

W JAKI SPOSÓB ZAPISAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE ?
Jest kilka możliwości rejestracji na szczepienie:

  • Infolinia 989

Infolinia jest bezpłatna i całodobowa. Jeśli nie jesteś w stanie sam zadzwonić, poproś o pomoc rodzinę lub sąsiada. Przed połączeniem przygotuj Twój numer PESEL i kod pocztowy. Po połączeniu z konsultantem podaj swoje imię i nazwisko, PESEL i numer kontaktowy (opcjonalnie). Wybierz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Po rozmowie na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  • SMS (o treści SzczepimySie) pod numer 664 908 556 lub 880 333 333

Jak zarejestrować się poprzez SMS?
Z jednego numeru telefonu możesz zarejestrować tylko trzy osoby.

1. Wyślij SMS-a o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333.
2. Powinieneś otrzymać SMS-a zwrotnego, w którym zostaniesz poproszony o numer PESEL.
3. Wpisz swój numer PESEL i odeślij SMS-a.
4. Zostaniesz poproszony o Twój kod pocztowy. Dzięki temu, zaproponujemy Ci najbliższy termin szczepienia w miejscu, w którym mieszkasz.
5. Wpisz kod pocztowy w formacie: 00222 lub 00-222.
6. Otrzymasz informację o:
a) najbliższym możliwym terminie szczepienia,
b) adresie placówki, w której to szczepienie ma być wykonane, a także
c) godzinie szczepienia.
7. Jeśli akceptujesz termin i miejsce, odpowiedz na tę wiadomość TAK.
8.Jeżeli odpowiedziałeś TAK, otrzymasz wiadomość, że wizyta została umówiona. Dostaniesz SMS z przypomnieniem na dobę przed szczepieniem. W celu zmiany terminu szczepienia zadzwoń pod numer 989.
9. Jeśli termin i lokalizacja Ci nie odpowiada, odpowiedz NIE. PAMIĘTAJ! Brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerwie proces rejestracji!
10. Jeżeli odpowiedziałeś NIE, otrzymasz SMS-a z propozycją nowego terminu, godziny oraz lokalizacji.

  • e-rejestracja

e-Rejestracja dostępna jest na stronie pacjent.gov.pl. Pamiętaj, że możesz skorzystać z tego sposobu, jeśli masz Profil Zaufany. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

  • lub bezpośrednio w punkcie szczepień

Do dyspozycji osób, które chcą skorzystać z darmowej szczepionki przeciwko Covid-19 jest blisko 6000 punktów szczepień w całym kraju. Także bezpośrednio w punkcie możesz zarejestrować się na szczepienie. Mapa z lokalizacjami wszystkich punktów dostępna jest na stronie www.gov.pl/szczepimysie

Na terenie gminy Piekoszów jest to punkt zlokalizowany w Samorządowym Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie, ul. Częstochowska 75. Zarejestrować się możesz dzwoniąc pod numer 577 495 003 lub 41 306 10 62 w godzinach pracy przychodni - podając imię i nazwisko, pesel osoby, która ma być zaszczepiona oraz telefon kontaktowy.

Masz problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień? Skorzystaj z transportu!

Chcemy, aby osoby, które mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu, mogły skorzystać ze szczepień przeciw COVID-19. W tym celu gmina Piekoszów zorganizowała specjalny transport z domu pacjenta do punktu szczepień. Po zaszczepieniu, osoba potrzebująca zostanie odwieziona do swojego miejsca zamieszkania. Chęć skorzystania z transportu można zgłosić w Urzędzie Gminy w Piekoszowie dzwoniąc pod nr telefonu 41/ 300 44 21 lub 41/ 300 44 20.

Kto może skorzystać z transportu do punktu szczepień?

Ze specjalnego transportu mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień

Pacjent wyrażający chęć zaszczepienia (lub osoba działająca w jego imieniu), którego stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień i nie mogący skorzystać z transportu zapewnionego przez gminę, może skontaktować się z Samorządowym Ośrodkiem Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie. Placówka, po przyjęciu zgłoszenia oraz dokonaniu weryfikacji przynależności pacjenta do danej placówki POZ (zapisania na listę aktywną), sprawdza czy pacjent posiada e-skierowanie na szczepienie przeciwko SARS-CoV-2. Jeśli pacjent nie posiada e-skierowania, a należy do grupy objętej bieżącym harmonogramem szczepień, wówczas lekarz placówki POZ wystawia pacjentowi stosowne skierowanie.

Dodaj ogłoszenie