Szczypiorniści KSSPR Końskie zabrali rywalom Superlligę

/PK/
KSSPR Końskie pozbawiło Gwardię Opole szans na Superligę. Remis, uratowany przez konecczan sześć sekund przed końcem po rzucie karnym wykonanym przez Tomasza Napierałę, pozbawił opolan szans na grę w barażach.

Zobacz wyniki weekendowych meczów piłkarskich naszych drużyn - czytaj więcej

Gwardia Opole - KSSPR Końskie 26:26 (15:13)
KSSPR:
Witkowski, M. Kornecki - H. Kornecki 6, Kołodziej, Napierała 7, Baturin 3, Słonicki 1, Bodasiński, Soja, Kubała 4, Bąk 5.

Wygrana, przy jednoczesnym zwycięstwie Piotrkowianina nad Czuwajem Przemyśl, dawała Gwardii drugie miejsce w ta-beli i grę w barażach o PGNiG Superligę. Jeszcze w 49 minucie po golu wychowanka klubu z Końskich Piotra Swata gospoda-rze prowadzili 23:19. Ale ambitnie grający goście zaczęli wykorzystywać proste błędy gwardzistów i w 55 minucie był remis 23:23. Na 26 sekund przed końcem zespół z Opola prowadził 26:25 i miał piłkę. Nieskuteczny rzut spowodował kontrę, do której pobiegł Tomasz Napierała.

Został on sfaulowany i sześć sekund przed końcem sam wykorzystał rzut karny, doprowadzając do remisu.
KSSPR zakończył sezon na czwartym miejscu. Do baraży o Superligę awansowały Piotrkowianin i Czuwaj, w decydują-cym o pierwszym miejscu piotrkowianie pokonali przemyślan 34:25.

W innych meczach: ŚKPR Świdnica - Ostrovia Ostrów Wlkp. 32:31 (17:14), MTS Chrzanów - AZS Politechnika Radom 38:41 (19:22), Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Czuwaj Przemyśl 34:25 (13:9), Olimpia Piekary Śl. - Viret CMC Zawiercie 23:23 (12:11), AZS AWF Biała Podlaska- ASPR Zawadzkie 29:24 (16:11).

1. Piotrkowianin 22 36 704-597
2. Czuwaj 22 35 746-669
3. Gwardia 22 34 677-559
4. KSSPR 22 32 723-643
5. Olimpia 22 20 651-653
6. Politechnika 22 19 686-700
7. Viret 22 19 604-633
8. Ostrovia 22 17 661-711