Szczypiornistki KSS Kielce zagrają o piąte miejsce w ekstraklasie

Sławomir STACHURA [email protected]
Iwona Muszioł doskonale broniła w meczu z KPR Jelenia Góra.
Iwona Muszioł doskonale broniła w meczu z KPR Jelenia Góra. Fot. Sławomir Stachura
Kieleckie szczypiornistki w meczu o miejsca 5-8 pokonały w rewanżowym meczu KPR Jelenia Góra 29:21 (15:10) i to ona zagrają o piąte miejsce w ekstraklasie.

Zdzisław Wąs, trener KSS:

- Dziś cały zespół zagrał z olbrzymim poświęceniem i wolą zwycięstwa, ale szczególnie chciałbym wyróżnić Iwonę, która miała w bramce dużo doskonały interwencji. Pierwsza trójka w lidze jest poza zasięgiem, ale niewiele brakowało, byśmy w tym sezonie walczyli o czwarte miejsce. Ale dobre to co jest. Mamy już szóste miejsce, będziemy walczyć o piąte i mam nadzieję, że powtórzymy wynik z poprzedniego sezonu, gdy zajęliśmy właśnie piątą pozycję. To byłby nasz kolejny sukces.

Po pokonaniu KPR Jelenia Góra 29:21 szczypiornistki KSS Kielce zagrają o piąte miejsce w ekstraklasie. Rywalem Ruch Chorzów

Kieleckie szczypiornistki w meczu o miejsca 5-8 pokonały w rewanżu KPR Jelenia Góra 29:21 (15:10) i to one zagrają z chorzowskim Ruchem o piąte miejsce w ekstraklasie.

KSS Kielce - KPR Jelenia Góra 29:21 (15:10).

KSS: Muszioł - Pokrzywka, Lalewicz 3, Piechnik 4, Młynarczyk 2, Kot 3, Drabik, Rosińska 6, Skrzyniarz 8, Agova 3, Woźniak. Kary: 10 min. Czerwona kartka Agova (z gradacji kar).

KPR: Szeluk, Kozłowska - Oreszczuk, Fursiewicz 4, Dąbrowska 5, Galińska, Uzar, Buklarewicz 4, Załoga 6, Odrowska 2 (k), Marceluk, Muras. Kary: 4 min.

Sędziowali: Tomasz Kondziela (Opole), Marcin Pytlik (Siemianowice Śląskie). Widzów 100.

NIE OPUŚCIŁA BRAMKI

Pierwszy mecz kielczanki przegrały w Jeleniej Górze 32:37, ale w Kielcach odrobiły stratę z nawiązką. Najskuteczniejsza w KSS była Kamila Skrzyniarz, która rzuciła 8 bramek, lecz bohaterka spotkania, to bez wątpienia bramkarka Iwona Muszioł. Grała fantastycznie, obroniła między innymi trzy rzuty karne, a do tego mnóstwo sytuacji sam na sam. Kieleckiej bramki nie opuściła w sobotę nawet na sekundę.

- Cieszę się, że tak dobrze wyszedł mi mecz, ale dziewczyny w obronie bardzo pomagały. Bez nich niewiele bym mogła zrobić - oceniła skromnie Iwona, która po wielu udanych akcjach otrzymywała ogromne brawa.

WYRÓWNANY POCZĄTEK I MAŁY PRZESTÓJ

Początek był wyrównany i w 17 minucie remis 7:7. Ostatni, gdyż po rzutach Mileny Kot i Kingi Lalewicz kielczanki wyszły na prowadzenie 9:7 i nie oddały go już do końca spotkania. Przewagę mogły uzyskać szybciej, ale karnych nie wykorzystały Kamila Skrzyniarz i Stefka Agova. Do przerwy było już jednak 15:10, a taki wynik premiował gospodynie, gdyż musiały wygrać mecz pięcioma bramkami, jeśli rezultat nie będzie wyższy niż 37:32.

Po zmianie stron i kolejnych dobrych interwencjach Iwony, kielczanki powiększały przewagę, choć dosyć szybko za trzecią dwuminutową karę, czerwoną kartkę zobaczyła Stefka Agova. Gdy w 39 minucie było 20:11, wydawało się, że nic już nie przeszkodzi kielczankom w wysokim ograniu KPR. Rywalki trochę uszczelniły jednak obronę, kilka niepotrzebnych, mało przygotowanych rzutów oddały kielczanki i w 51 minucie po bramce Joanny Załogi zrobiło się 23:19. Zwycięstwo jedynie czterema bramkami premiowało ekipę gości i siedzący na trybunach kibice zaczęli się niepokoić. Kielczanki wzięły się jednak w garść, ważną 24. bramkę rzuciła Skrzyniarz, po kolejnych w 57 minucie było 27:19 i losy meczu praktycznie przesądzone. A zdecydowane zwycięstwo gospodyń okrasiła jeszcze Iwona, która kilkanaście sekund przed końcem, kolejny raz efektownie obroniła rzut karny.

TERAZ RUCH

W meczach o piąte miejsce (pierwszy pojedynek w weekend 5-6 maja) kielczanki zagrają z Ruchem Chorzów, który w dwumeczu pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Pierwszy mecz wybrała Piotrcovia 29:26, ale w niedzielę przegrała w rewanżu w Chorzowie 19:22 (7:13). Ruch triumfował w rywalizacji dzięki większej liczbie bramek zdobytych na wyjeździe. Piotrcovia i KPR Jelenia Góra zagrają o siódme miejsce w lidze.