Szczyt nepotyzmu? 24-letnia ostrowczanka wiceprezesem dużej...

  Szczyt nepotyzmu? 24-letnia ostrowczanka wiceprezesem dużej spółki w Skierniewicach

  (SLA)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Marta Giermasińska

  Marta Giermasińska ©www.eglos.pl

  Pochodząca z Ostrowca Świętokrzyskiego Marta Giermasińska, została w wieku 24 lat wiceprezesem Energetyki Cieplnej w Skierniewicach, zaledwie miesiąc po tym, jak rozpoczęła tam pracę.
  Marta Giermasińska

  Marta Giermasińska ©www.eglos.pl

  Jest narzeczoną wicemarszałka województwa łódzkiego i córką byłego starosty ostrowieckiego Macieja Giermasińskiego. Obaj panowie i ona sama, związani są z Polskim Stronnictwem Ludowym.

  Marta Giermasińska jest córką wieloletniego działacza Polskiego Stronnictwa Ludowego Macieja Giermasińskiego, który od 1999 do 2001 roku był starostą ostrowieckim. Po oddaniu władzy w powiecie, w ostatnich latach kierował Oddziałem Terenowym Agencji Rynku Rolnego w Kielcach. Stanowisko stracił w lutym tego roku.

  Jego młodziutka córka wielokrotnie pokazywała się na spotkaniach związanych z działalnością partii, a także jej młodzieżowych odłamów.

  Przed zaledwie miesiącem rozpoczęła prace w miejskiej spółce Energetyka Cieplna w Skierniewicach. Wraz z końcem kwietnia, została wiceprezesem tej spółki, chociaż jak stwierdziła w rozmowie z "Głosem Skierniewic i Okolicy" "Pracuje w Energetyce Cieplnej od niespełna miesiąca. Poznaje firmę i ludzi tu pracujących. Wraz z panem prezesem Janem Woźniakiem ustala zakres obowiązków i zasady współpracy".

  Już sam awans na takie stanowisko osoby w tak młodym wieku i bez żadnego doświadczenia szokuje. Mniej, jeśli powiąże go z się faktem, iż ambitna pani wiceprezes jest od 3 maja oficjalnie narzeczoną wicemarszałka województwa łódzkiego, 35 - letniego Dariusza Klimczaka, aktywnego działacza Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  Nominacją zainteresował się już wicepremier Janusz Piechociński.

  Po tym, jak o tej nominacji zrobiło się głośno, Marta Giermasińska w czwartek, 7 maja złożyła na piśmie rezygnację ze stanowiska. Firma poinformowała o tym na swojej stronie internetowej.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (112)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (112) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone